Очекује се да Трамп потпише нове налоге, ево о чему се ради
Очекује се да ће амерички предсједник Доналд Трамп у уторак потписати извршне налоге о повлачењу из Савјета за људска права Уједињених нација и престанку финансирања УН-ове агенције за помоћ Палестинцима (УНРWА).
Свијет 04.02.2025 | 17:11
Такође, Трамп би се требао састати са израелским премијером Бењамином Нетањахуом, који дуго критикује УНРWА-у.
Током Трамповог првог мандата у јуну 2018. године, Сједињене Америчке Државе повукле су се из Савјета за људска права Уједињених нација, наводећи да су "чланство у њему долиле недостојне земље и гајиле неразмјеран фокус и бескрајно непријатељство према Израелу".
У фебруару 2021., тадашњи амерички државни секретар Антони Блинкен изјавио је да ће Бајденова администрација поновно сарађивати с вијећем у својству посматрача.
Од 1950. године УНРWА помаже палестинским избјеглицама у Јордану, Либану, Сирији, Гази и Западној обали, укључујући источни Јерусалем, преноси Xинхуа.
(Фена) Фото: Агенције
Коментари / 4
Оставите коментарАР
04.02.2025 20:00Да се одма укину све санкције насем рудоњи
ОДГОВОРИТЕЈаран
04.02.2025 20:38Када ми долазимо на ред. Шта раде ти силни лобисти. Мало су плаћени. Треба подебљати.
ОДГОВОРИТЕЗока
05.02.2025 07:41Тако је Трамп. Удри само по сиротињи а ми цемо да зијевамо И навијамо за тебе. Отворите оци
ОДГОВОРИТЕМирослав
05.02.2025 14:36Сила је то, мозе ста хоце и кад хоце. Ко се усуди, критиковати његову вољу? Ваља слусати газду. У ЕУ сви су препласени.Урсула је врло љубазна, јер је питања дана кад це газда најасити на ЕУ. Лудог ги света, све горе од горега.