Власт манипулише радницима РиТЕ Угљевик да се умире

"Прошло је 10 дана од када је предсјеник Републике Српске назвао начелника општине Угљевик и рекао му да ће у року од 15 дана коп "Исток 2" бити у власништву Српске, и да ће Влада откупити наведени коп"

Република Српска 31.01.2025 | 14:33
Власт манипулише радницима РиТЕ Угљевик да се умире

До окончања овог поступка је остало још пет дана, а само наивни могу вјеровати да ће се посао реализовати у том року. Ради се о искључиво политичкој манипулацији са радницима РиТЕ Угљевик, како би умирили протесте и незадовољство", изјавио је народни посланик ПДП-а, Славиша Марковић.

Напомиње да се пуно ствари дешава иза очију јавности, а да ће цијену лоших одлука Владе Републике Српске платити буџет Српске и њени грађани.

-Спомињу се вртоглаве цифре за одкуп од око 234 милиона КМ, које очекује да у свој џеп стави Рашид Сердаров, а сва његова улагања у овај посао су пар милиона КМ, што имплицира да ће на овом шпекулативном послу Сердаров, или неко други ко стоји иза овог посла, зарадити преко 200 милиона КМ - истиче Марковић.

Оно сто је занимљиво, додаје он, ову вијест о куповини копа јавности и начелнику је саопштио сам Милорад Додик, па се поставља питање - у ком својству се он појављује у овим трансакцијама?

-Очекивали смо да се по овом питању огласе предсједник Владе РС Радован Вишковић, ресорни министар Петар Ђокић или директор "ГАС Рес" који би требао преговарати о куповини копа "Исток 2" у име Владе- каже Марковић.

Додаје да би лијепо било да у наредних пар дана након посјета Скопљу, Мостару, Сарајеву, предсједник Републике Српске, Милорад Додик који је преузео на себе да ријеши овај проблем заједно са својим пријатељем Рашидом Сердаровим, посјети и  Угљевик и РиТЕ.

-Према информацијама из Угљевика Рашид Сердаров се није појавио у Угљевику од 2013 године, што показује стварну његову намјеру и бригу за РиТЕ и општину Угљевик. Од старта је ово био шпекулативни посао и пљачка грађана Републике Српске. Чекамо расплет ситуације у наредних 5 дана, како је предсједник и јавно обећао, мада неће бити први пут да се та обећање јавности и грађанима не испуне. Оно што потврђује директну умијешаност руководства Српске у цијели овај посао је то да нико не спомиње одговорност за губитак и пљачку од преко 200 милиона КМ, чак ни један функционер није ни смијењен са позиције, јер су по налогу својих шефова и дали коп Исток 2 "Комсару", па по њима и немају никакву одговорност - закључио је Марковић.

(БН) 

Коментари / 31

Оставите коментар
Name

Раде

31.01.2025 14:42

Продају угаљ на друга трзиста, и тако се богате јос висе. Знамо ми то.... градјани Угљевика и околине

ОДГОВОРИТЕ
Name

У ком својству ... ?

31.01.2025 15:25

Профитер Какав Сердаров, какви Кинези !!!

Name

Н

31.01.2025 15:51

Ако знате, сто се не буните?!

Name

Ре за правду

31.01.2025 16:02

Кад вјерујете након што су вас обмањивали 20 година.

Name

Горан

31.01.2025 16:26

Незнам засто радници не поднесу кривицну пријаву Бих тужилаштву да се то све испита они најбоље знају ста се десава у њиховој фирми. Кад им Бих тужитељство сједне на грбачу видецес како це да пропјевају, ко је од кога купио и ко је коме продо

Name

Вуциц све купио

31.01.2025 16:34

Додик продо

Name

народе?

31.01.2025 16:41

Ми изгубимо на ономе сто је немогуце изгубит. Осијецемо дрво и ми на њему изгубимо. Ископамо тону угља ми изгубимо. Произведемо Кw струје ми у минусу. Сто знаци нема мјеста гдје се не краде.

Name

11903

31.01.2025 14:43

Оно што се да видјети у Угљевику је поодавно сазрело за добре мотке и умјесто да се окружно тужилаштво бави том темом они запели за дјечије стипендије.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Прсан

31.01.2025 14:58

Требали сте употребити оловке а не мотке.Гласали сте па сад куку леле.Заслузено

Name

ЗЛИ ЉУДИ У ВЛАСТИ

31.01.2025 14:51

20 г владају ти криминалци Р Српском уживили се у милијардама и стотинама милиона које узимају како желе као да им је ћаћинство изгубила је мафија реалност према грађанима . Никаквог луксуза се не одријечу само кад погледамо пиутеве који ни нашта не личе. Кад је дошо Петровић на чело ЕПРС зада су кренули губици у стотинама милиона покрадоше шта им дође под руку

ОДГОВОРИТЕ
Name

Видомир.С

31.01.2025 16:17

Па сви ти зли људи који владају су досли на власт вољом ових сто се сад буне,, народ је преварен али ако те неко једном превари не дозволи то висе никад а овај српски глупи народ њих Додик сто пута преведе зедне премо воде и они опет иду за њим.

Name

ММ

31.01.2025 14:53

Па где си бре Перо , Виске , и остали ? Палите народ из обецања у обецање

ОДГОВОРИТЕ
Name

ре

31.01.2025 15:06

гласате за узурпатора и нека вас шалта каконон хоће,дали сте му глас.ја нисам,нити сам кад,прије би руку своју одјекла него гласала за додика,снсд и његову коалицију.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Зизи

31.01.2025 15:11

Какав откуп насе земље. Само копај. Гдје је термоелектрана? Нису ниста изградили па нема им ни угља. Јесул они купили то налазисте угља?

ОДГОВОРИТЕ
Name

Све

31.01.2025 15:15

Су манипулације док се не објаве сви уговори тјерати до Стразбура Угљевик Боска Алумина пут Приједор мини хидро електране зграда владе све је то под велом тајне ако је све уредни чему скривање

ОДГОВОРИТЕ
Name

Срецко

31.01.2025 15:33

Тразили сте, добили сте, гласали сте за ову власт и сад муците и цутите, до следецих избора ваљда цете се спаметовати

ОДГОВОРИТЕ
Name

Хаха

31.01.2025 15:50

Наравно, шта би друго. Твоје је да их покренеш ако си у стању а ако ниси не блебећи у празно по порталима.

ОДГОВОРИТЕ
Name

БАРОН МИНХАУЗЕН

31.01.2025 15:56

Тај Додик ће вас лагати увијек само зато што му већина вјерује!Он је лик,специјалиста за три ствари,криминалац високог, највишег ранга,друго лазов ни Барон Минхаузен му није раван и треће, ако овако настави,РС ЋЕ БИТИ УНИШТЕНА!ТАЧКА!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Манојло

31.01.2025 16:11

Народ и раднике у Угљевику лажу,манипулишу и годинама пљачкају: политичари,руководиоци уз подршку синдиката, народ ћути к'о хипнотисан,а институције не реагују... најмање што је требало урадити је смијенити криминалну управу и почети контролу од стране Сипе и МУП-а а оно ништа

ОДГОВОРИТЕ
Name

Перо

31.01.2025 16:15

РИТЕ Угљевик се гаси само е чека да се то објавиНема угља нема пара да се измири дуг Словенцима Словенцима треба испоручивати једну тречину струје по производним цијенама тако да није више рентабилна.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Xy

31.01.2025 16:21

ДОК СЕ ВУЦИЦ БОРИ. ТА СРБИЈУ,ДОДИК ПЈЕВА ПО МАКЕДОНИЈИ,А КАД ЈЕ У СРБИЈИ НЕКО СЛАВЉЕ ИЛИ ОТВАРАЊЕ НОВИХ ПРОЈЕКАТА,СТОЈИ У ПРВИМ РЕДОВИМА И СРБУЈЕ,САД КАД ЈЕ НАЈПОТРЕБНИЈЕ ПРУЗИТИ ПОДРСКУ ВУЦИЦУ ,НЕМА ГА НИ ДА СЕ ЈАВНО ОГЛАСИ.ПРЕЦА МУ БРАЦА ХРВАТИ КОЈИ ЛИКУЈУ И НАЈАВЉУЈУ ПРОПАСТ ВЛАСТИ У СРБИЈИ.КОЈИ ЛИЦЕМЈЕРИ !

ОДГОВОРИТЕ
Name

ЈПС СУМЕ РС

31.01.2025 16:39

ТАКО ИСТО СА НАМА

ОДГОВОРИТЕ
Name

Алан Форд

31.01.2025 16:50

Шта се ти сељобери из Угљевика буне, промјенили су власт недавно, нека се мало стрпе напредак стиже ускоро, бандере ће процвјетати.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ђуро

31.01.2025 17:06

Ти у Угљевику ни не заслужују ништа још их треба горе трати

ОДГОВОРИТЕ
Name

Младен

31.01.2025 17:21

Ма каки рус,к....палац,тоје све масло црвене секте,народно продати народу и добро зарадити,е мои глупи срби ,сто ви из рите,не потписете петицију па на врховни суд,тузите владу за превару,овако само пријетите,лопови обецавају,ангазман добре адвокацке куце и нек доказују на суду које у праву

ОДГОВОРИТЕ
Name

борац

31.01.2025 18:02

Колико је глуп нас народ говори цињеница да и Додик лазе 20 година и јос му вјерују.ЗАЛОСНО.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Јока

31.01.2025 18:30

Ако вас Дико не извуце неце нико. Цовек се разуме у све,лимар,зна и да гради зграде и дере купце.

ОДГОВОРИТЕ
Name

ТИТО

31.01.2025 18:45

АЈМО МИ ПРОДАТИ ДРЖАВУ. КО ЈЕ ЈЕБЕ СВАКАКО НЕЋЕ У ЊОЈ НИКО НИ БИТИ ЗА 30 ГОДИНА.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Миле

31.01.2025 19:24

Ко другоме јаму копа сам у њу упада.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Гдје је

31.01.2025 23:03

Тужилаштво БиХ, ово је пљачка тешка 200 милиона КМ, тај Рашид је уложио неколико милиона КМ, а добиће 200 милиона које ће онда пребацити на рачун Додика и још неколико особа.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Реалан

01.02.2025 20:03

То је све за очекивати од Додика и људи који раде у РИТУ УГЉЕВИК. Радници не требају да слушају накарадну власт и да траже оставку предсједника РС као и људи на врху РиТЕУ. У свим јацним предузећима треба да дају оставке. Треба тражити пријевремене изборе на државном нивоу.

ОДГОВОРИТЕ