Петровић обећао: Наши студенти ће имати подршку града

- Највеће благо и потенцијал сваког друштва јесу студенти, с тога друштво које жели да се развија мора да их поџи и морално и материјално, што Бијељина чини годинама, рекао је градоначелник Љубиша Петровић приликом разговора са стипендистима градске управе који студирају у градовима широм Српске и Србије.

Република Српска 26.01.2025 | 15:00
Петровић обећао: Наши студенти ће имати подршку града

“Ми смо град који издваја 325 КМ као највећи износ стипендије и да смо по том износу оставили иза себе и много веће градове, попут Београда, Подгорице, Сарајева и Бањалуке и да на такав начин препознајемо студенте и њихов стандард. Настављамо и даље посвећено, храбро и одлучно да се боримо за њих због њих, јер управо су они ти који мисле о својој Бијељини и биће веома скоро у прилици да дају свој допринос њеном развоју”, рекао је градоначелник Петровић.

“Ријетко гдје и кад можемо свједочити о томе да је начелнк било ког града или општине вољен да се спусти међу народ, да поприча, поготово са студентима, као што је то господин Љубиша Петровић данас урадио и мислим да су сви студенти из Бијељине одушевљени оваквим догађајем”, рекао је Миодраг Остојић, студент прве године Електротехничког факултета у Београду.

“Драго ми је прије свега што су градоначелник и градска управа препознали за значајно да се новац из буџета издваја за стипендирање студената, јер је студентима веома значајна та новчана подршка, поготово онима који студирају ван града и ван државе, јер се студенти током студија сусрећу са бројним потешкоћама, тако да је подршка града свима значајна и јако корисна”, сматра Анђела Броћета, студент друге године Факултета техничких наука у Новом Саду.

Подсјетимо да се против Петровића води процес због наводне злоупотребе што је донио одлуку о додјели стипендија студентима и ђацима чија исплата је каснила, јер скупштинска већина СНСД-а блокирала доношење ребаланса буџета како би онемогућила рад градоначелника Бијељине из СДС-а, који их је у задњи пет година четири пута побиједио. 

(БН) Фото: БН

Коментари / 10

Оставите коментар
Name

Дуња

26.01.2025 15:57

Ви, студенти и ми с вама скупа, нисмо свјесни кога имамо. Поздрав за градонацелника, будуцег предсједника, Републике Српске!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Дуња

26.01.2025 17:27

Извини. Није тај капацитет. Извини!

Name

Хаха

26.01.2025 17:27

001 је зна се БЛ наш Драле

Name

+

26.01.2025 15:58

Браво Петровићу..

ОДГОВОРИТЕ
Name

Вељо

26.01.2025 16:13

Љубиша је подијелио стипендије и студентима чији су родитељи у снсд-у. А кад снсд дијели неке паре, не може нико добити него само они.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Тако је то

26.01.2025 16:24

Није у складу са принципима власти. Зашто давати студентима, борачкој категорији, социјали, пензионерима, пољопривредницима, спорту, култури..., прво треба намирити разне кошарце, шпириће, ђокиће, дебеле, краљевиће, додикову клијантелу, разне кумове, рођаке, швалерке, страначке активисте, лобисте...

ОДГОВОРИТЕ
Name

АЛТЕА XЛ

26.01.2025 16:49

Велико БРАВО најбољем градоначелнику у РС-у!

ОДГОВОРИТЕ
Name

будуцност наса

26.01.2025 16:57

Љубиса њма је криво сто ниси узео у свој дзеп вец си дао омладини.

ОДГОВОРИТЕ
Name

ре

26.01.2025 17:11

где ћеш их толике запослити, мораећете на све те општинске зграде назидати још неколико и све потрпати на буџдет јер привреда није развијана. а и они су навикли на буџетско финансирање.

ОДГОВОРИТЕ
Name

ре

26.01.2025 17:32

подрска градонацелнику петровицу бас тако нетреба дават онима из снсд звани СУПК него дјеци палим борцима а СУПК снсд ниста не требају да добију ко буде гласао за снсд СУПК зна се које

ОДГОВОРИТЕ