Српска слави 33 рођендан, данас свечани дефиле

Република Српска прославља данас 9. јануар - Дан Републике и 33 године постојања под слоганом "За вјечност рођена".

Република Српска 09.01.2025 | 08:24
Српска слави 33 рођендан, данас свечани дефиле

У 10.00 часова предвиђено је полагање вијенаца на Српском војничком спомен-гробљу Нови Зејтинлик на Сокоцу, најављено је из Кабинета предсједника Републике.

У 14.00 часова у Бањалуци биће одржана сједница Сената Републике Српске у Палати Републике након које је предвиђено саопштење.

За 17.00 часова планиран је свечани дефиле на бањалучком Тргу Крајине, а за 19.00 часова концерт на којем ће наступити регионалне звијезде Павлина Радовановић и Дејан Матић.

Дан Републике Српске ће сутра бити обиљежен у Брчко дистрикту, гдје ће у 11.30 часова бити положени вијенци на Споменик српским браниоцима Брчког, а у 12.00 часова бити одржана свечана академија, након које су предвиђене изјаве за медије.

Поводом 9. јануара јуче су положени вијенци на Споменик палим борцима Војске Републике Српске на Гробљу Светог Пантелије у Бањалуци, на Тргу палих бораца НОР-а у центру града, на Спомен-костурници на Новом гробљу, те цвијеће код Споменика "12 беба".

(Срна) Фото: Илустрација 

Коментари / 12

Оставите коментар
Name

Хаха

09.01.2025 08:43

Р Е П У Б Л И К А С Р П С К А срећан ти рођендан, а нама срећан 9 јануар Дан Р Српске !!!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Марко

09.01.2025 09:03

Јел де свашта имаш на столу????

Name

Марко

09.01.2025 09:20

А пише ли у основању република српска + брцко дистрикт?

Name

Макро

09.01.2025 11:46

Ре марко:имам мајсторе, пун је сто, нема цега нема. Него, какве то везе има????

Name

Српска у срцу

09.01.2025 09:00

Свим грађанима Српске срећан тридесет трећи рођендан наше отаџбине. Нек је вјечна Република Српска.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Дарко БЛ

09.01.2025 09:09

Данас је Дан Републике Српске! За нас који смо је стварали и насу дјецу да зиве у миру. Срецно свима!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Прва оклопна бригада

09.01.2025 09:20

Назалост, сваке године на паради у име ветерана заставу Републике Српске носи ноторни преварант и дезертер Зељко Милинковиц из Лактаса. Био је с нама у Првој оклопној, водио се као кувар, али је заправо био циркусант и клован који је висе пута удаљаван из јединице због проблематицности. Иако није имао никакав цин, на косуљи је носио цин поруцника и тако се лазно и представљао. У Бањалуци је предсједник Вукотицевих ветерана иако одувијек зиви у Лактасима. То су заправо приватни тзв. ветерани Милорада Додика, које он једино и признаје, нас све остале, прије свега БОРС и друга удрузења цак и презире, сто је доказао подизуци средњи прст борцима. Овај слуцај је заправо јос један доказ да овај систем и резим стити и бира само оно најгоре медју нама, сто реце Милокрад - мозес бити било ста, али ако ниси у систему секте, све је то једна велика илузија. Срецан дан Републике!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Па

09.01.2025 09:36

Нека нам је срећан Дан Републике, нарочито оним што падоше за њу, оним што оставише здравље, руке и ноге по линијама за одбрану, али нажалост, све мање има на чему.. Од Републике до деспотије није нам много требало!

ОДГОВОРИТЕ
Name

БЛ

09.01.2025 10:10

Ма ово ми нешто сумњиво.Додиг не слави није на паради није у организацији.Посто је забрањен 9.1.Сви организатори могли би добити кривичне пријаве и Додиг се тако лагано извуче из одговорности а ове је добро насанкао.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Небојша

10.01.2025 14:45

Битно је да тебе неће дират

Name

Искрено

09.01.2025 10:22

Свим грађанима, нека је срећан Дан Републике Српске !

ОДГОВОРИТЕ
Name

Милан

09.01.2025 13:51

Бандити на власти се утркују ко ће више да хвали како погинуле тако и живе борце ветеране, а живим борцима дали биједу звану борачки додатак. Мрш бандо политичарска издајничка.

ОДГОВОРИТЕ