Кресојевић: Спорни закон иде на оцјену уставности
Због усвајања неуставних измјена Закона о буџетском систему, ноћас послије поноћи, по кратком поступку, Бањалука ће имати мањи ПДВ у 2025. години за 1,1 милион КМ. Ово не говорим ја, ово говоре званични подаци.
Република Српска 12.12.2024 | 14:03
Ово је рекао Бојан Кресојевић, предсједник Економског савјета и члан Предсједништва ПДП, додајући да очигледно посланици и министри сматрају да је у реду смањење прихода Бањалуци, док СНСД-ови директори траже већа средства за 11,5%.
- У овој години остварени приходи Града Бањалука од ПДВ-а ће износити 77 милиона КМ. Док ће пројекције за наредну годину 75,9 милиона КМ или 1,1 милион КМ мање – истиче Кресојевић.
Понавља да посланици и министри из СНСД сматрају да је у реду да Бањалука има смањење прихода у наредној години за 1,5%.
- Са друге стране, директори које је именовала Скупштина града (Центар за социјални рад, Центар за предшколско, СЦ Борик и сл.) имају буџетске захтјеве веће за 11,5% у односу на ову годину!Позивам министре и посланике СНСД-а, да убједе своје партијске колеге и директоре установа у Бањалуци да је сасвим у реду да имају смањење прихода.Демантујте ако имате аргументе – наводи Кресојевић и истиче:
- Донесене измјене Закона о буџетском систему су у супротности са чланом 66. Устава и слиједи иницијатива за оцјену уставности овог острашћеног Закона.
(БН) Фото: Архива
Коментари / 3
Оставите коментарСале
12.12.2024 14:38Па И тамо су Додикови људи, и нормала да ће бити све по закону. Доњет ће одлуку каква њима одговара, и шта онда?
ОДГОВОРИТЕУрадите несто
12.12.2024 14:43Добро то, али хоце бити јос протеста? Сто се народ не дигне?
ОДГОВОРИТЕмеxико
12.12.2024 14:53Тразите оцјену уставности тузите судовима радите све само нас постедите циркуса по улицама Додијалисте и богу и народу Увијек исте фаце и иста галама
ОДГОВОРИТЕ