Никшић гласао у Коњицу, најавио кривичне пријаве
- Предсједник СДП-а Нермин Никшић гласао је данас на свом бирачком мјесту у Коњицу, након чега је изразио незадовољство одређеним радњама уочи локалних избора.
Република Српска 20.10.2024 | 14:35
Никшић је рекао да сматра да је ово преурањено за подручје Коњица и да је добар дио општине још под саобраћајном блокадом.
"Баш да је могуће да се избори одржавају путем мобилних тимова, сматрам то нереалним и сигурно ће утицати на изборни резултат. Мислим да се и ови данашњи избори одвијају у атмосфери као и они прије 14 дана", рекао је Никшић новинарима.
Он је изнио и критике на рад Градске изборне комисије /ГИК/, наводећи да је јутрос добио информацију да је јуче ГИК доставио материјал за изборе на четири бирачка мјеста, а да чланови бирачког одбора "рецимо из СДП-а, а вјероватно и других партија, нису позвани да присуствују томе", због чега ће бити поднесене одређене кривичне пријаве, преносе федерални медији.
У федералним општинама Кисељак, Крешево, Фојница и Коњиц данас се одржавају локални избори одгођени због катастрофалних поплава које су недавно погодиле ове локалне заједнице и Јабланицу.
(Срна) Фото: Аваз
Коментари / 3
Оставите коментарБорац
20.10.2024 15:13Сути несрецо ти си крив за онај каменолом и несрецу људи.
ОДГОВОРИТЕМилан
20.10.2024 17:35Добро је човјек рекао! Кад је ЦИК могао 2020.године помјерити локалне изборе у читавој кршећи све законе, могао је окмјерити и ове за 4 општине!
ОДГОВОРИТЕ+×
21.10.2024 08:33Мислис они су прогласили лазног цик председника у РС.