Бурна расправа: Марковића питали гдје је 215.000 КМ

Одбрана Бранислава Зељковића, некада првог човјека Института за јавно здравство Републике Српске који је оптужен за злоупотребу службеног положаја, судско вијеће бањалучког Окружног суда оптужила је за ускраћивање права на одбрану, а Тужилаштво за незаконско прибављање доказа. Из Тужилаштва одговарају – све је у складу са законом.

Република Српска 23.09.2024 | 14:25
Бурна расправа: Марковића питали гдје је 215.000 КМ

Јадранка Ивановић, адвокат првооптуженог Бранислава Зељковића наставила је са испитивањем Саше Марковића.

Раније је Марковић признао да је Зељковићу предао укупно око 250 хиљада марака, али Ивановић пита – гдје је завршило 215 хиљада марака, које је Марковић у истом периоду подигао са рачуна у банци.

"Све трансакције у банци су вршене законски. Остатак новца нема везе са овим случајем. Тај новац је трошен у приватне сврхе. Након блокаде средстава од стране Суда БиХ нашао сам се у озбиљним финансијским проблемима. Имао сам обавезе према добављачима и према радницима", рекао је Марковић.

Због техничких проблема са аудио системом, судница је промијењена. У наставку је Марковићев адвокат Немања Радусиновић покушао да као доказ приложи званичну мејл преписку Зељковића и Марковића, али због тврдњи Зељковићеве одбране да није упозната са тим доказима преписка ће бити приложена на наредном рочишту.

Након што јој није дозвољено да настави са директим испитивањем Марковића, адвокат Ивановић је суд оптужила да одбрани ускраћује право на одбрану.

"Ја се противим овоме што радите. Ви сте измијенили редослијед извођења доказа, иако је законом прописано да се то може учинити само у корист окривљеног", рекла је Иванивић  

Суђење је настављено извођењем материјалних доказа одбране, приликом чега је Ивановић у питање довела законитост доказа прибављених од стране Тужилаштва.

"Одбрана обмањује суд. Сви докази су прибављени у складу са Законом о кривичном поступку Републике Српске", одговорила је тужилац Сања Тадић Стојисављевић.

Могућност за директно испитивање Марковића одбрана Зељковића имаће на наредном рочишту које је заказано за 7. октобар.  

Подсјећамо, директор туристичке агенције „Травел фор фун“ Саша Марковић и бивши директор Инсиститута за јавно здравство Републике Српске Бранислав Зељковић, кадар Уједињене Српске Ненада Стевандића, оптужени су за малверзације приликом набавке заштитне опреме и одијела у периоду пандемије вируса корона.

Оптужница обухвата и Славка Бојића, Драгана Дубравца и Санија Црљића.

(БН) Фото: БН

Коментари / 15

Оставите коментар
Name

А стевандица

23.09.2024 14:45

Ниста ! Појела маца! Јојјј дрзавоо правнаа!???? Кад це правосудје бити ослободјено ид лоповааа партијасааа црнолистасаааа????!!!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Посматрач

23.09.2024 17:30

Општепознато је ђе су паре завршиле.Наравно да то знају и инспектори и тужиоци.У току је акција спашавања редова ненада.Баш је нешо баксуз.

Name

Весна Бајич

23.09.2024 14:46

Часни суде, само затвор. То је мало колико су покрали за вријеме Короне. Маске су продавали од 6 до 8 КМ. Прави безобразлук. Само затвор биће тешко јер су већина Судија и Тужиоца Додикови!

ОДГОВОРИТЕ
Name

ГИОМЕТАР, ДИПЛОМИРАНИ ГИОМЕТАР

23.09.2024 15:49

ЗА ПАР ДАНА СВИ ЦЕ БИТ ОСЛОБОДЈЕНИ. ТРЕСЛА СЕ ГОРА, ПРИВАТНИ РАЦУНИ ЈОС ВЕЦИ.

Name

Бимбо

23.09.2024 14:53

Ово све изгледа ко Ђекна.Хоће ли застарити до 2030.год.?

ОДГОВОРИТЕ
Name

Миле Куртон

23.09.2024 15:01

С обзиром да је Игор Додик кренуо да руши Стевандића млађаном Зељковићу се не пише добро.Судије пресуђују како Миле каже и ако се Стевандић не договори с њим одоше и он и Зељковић у Фочу на дужи одмор.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Мед

23.09.2024 15:37

Е Саша, Саша, кад ћеш схватити да мораш почети нешто радити, а престати прескакти обавезе у животу?! Увијек си продавао маглу. Од школе па и сад, а набрало се година. Клони се тога, ако није касно и ухвати се посла као и сав остави народ.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Суданије

23.09.2024 15:42

Да постоји имало жеље за правичним суђењем уз Зељковића би на оптуженичкој клупи требао бити и Стевандић уместо да се цери са сваког паноа.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Фу

23.09.2024 16:25

Цекај одкуд анте марковиц опет, па он је све ово закухао

ОДГОВОРИТЕ
Name

Јинг јанг

23.09.2024 16:41

Све је то фарса! За ситну рају хљеба и игара! А прави лопови сто краду милионе се шеткају и исмијавају се....

ОДГОВОРИТЕ
Name

Хаа

23.09.2024 17:30

Цуј одбране моцне, гдје је нестало 215 хиљада КМ које је цовјек дигао са свог рацуна, или рацуна своје фирме. Ста њу брига гдје су његове паре? Њима изгледа криво сад кад су видили да је он имао и висе, сто њима није дао. Али свакако, ако је дигао паре са рацуна фирме, то је незаконито. Не мозе само доци и дици паре без покрица, цак и ако је власник. Ако је дигао са свог лицног рацуна, наравно да су криминалне паре, откуд му толико. Али, то није брига одбране.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Бања Лука

23.09.2024 18:41

Лијепо је неки дан бивси директор Цивлне заштите рекао да је Бане носио доктору сав новац. Рекао је то јавно. Написао на друственим мрезама. Питајте Новитовица све. Он вам је рјесење слуцаја.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Др Неле Дрпајлић

23.09.2024 20:22

Свакога дана тонемо све дубље, а никако да дођемо до шефа тима, вође навијача, или мозга ове прљаве операције 25:25:50. Али нема везе, биће нека нова цорона, нови изазови нови пословни подухвати. Страдале они коју буду веровали и пристали на 25:25:50. И треба им тако, за 25, сто посто је робија, 25 да не буде блокада, сто посто је издаја коалиције и невеном дил с драшкићем, а за 50, је сто посто уцјена Додика, И још бар три стана, 3 управна одбора, 3 директора, 3 саветника и 3 секретаријата, ице цице ице

ОДГОВОРИТЕ
Name

Брутално

24.09.2024 07:39

Шта мислите да мало проширити ко је све продавао народу маске по десет и више пута од реалне цијене,скафандери,одијела,распростире,шатор и ко зна чега још.Немојте све на једног човјека,док мецене троше лову.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ето гдје су

24.09.2024 22:47

Сад су паре у кампањи ,јбг

ОДГОВОРИТЕ