Ово је избачена сцена из “Бољег живота” (ВИДЕО)
Гледаоци су могли да је виде 1988. и никада више
Србија 22.09.2024 | 10:17
Серија “Бољи живот” по много чему је култна. Осим што у њој можете видјети плејаду најбољих глумаца крајем ‘80-их година прошлог вијека, ријеч је и о једној од најрепризиранијих серија која, свеједно, сваки пут привуче велики број гледалаца.
По броју епизода (82, плус филм, плус новогодишњи специјал), “Бољи живот” је најдужа југословенска серија. Први циклус/сезона имао је 47, док је други почео истоименим филмом који је пратило још 35 епизода.
С друге стране, премонтиравање “Бољег живота” једна је од највећих мистерија везаних за ову серију, преноси Историјски Забавник.
Наиме, након првог емитовања 1987/88. читав циклус је поново монтиран тако да је промијењена шпица, а неке сцене избачене и више нису емитоване.
Шта је све тада нестало или је скраћено, није познато. Наводно, било је чак 55 епизода!
Након поновне монтаже, први серијал је стао у 47 епизода, па је извјесно да је много тога избачено, а “страдали” су и поједини ликови, попут Бранковићеве супруге Луце коју је тумачила Мелита Бихали.
Зашто је ово урађено, никада није разјашњено. РТС се није званично огласио, а вјерује се да оригинални запис не постоји у архиви националне телевизије.
Понеку од оригиналних сцена евентуално је могуће пронаћи код гледалаца који су снимали прво емитовање на ВХС касете.
Недавно је на Јутјуб каналу “ВХС доктор” објављена сцена из посљедње епизоде првог циклуса, у којој се види шта је на крају било с популарним Терминатором.
Наиме, он је дошао у стан код бивше супруге Лелице и затекао непознатог мушкарца како ужива у пријатном поподневу с њом.
Убрзо, између њих двоје се развио непријатан разговор.
Иначе, професора математике Душана Марковића - Терминатора тумачио је Воја Брајовић, док је његову супругу, коју је варао с Емилијом Попадић (Светлана Бојковић) играла Љиљана Лашић.
Подсјећамо, прије неколико година се појавила сцена са Чкаљом и Горицом Поповић.
Она је чинила дио 22. епизоде, а приказује посјету секретарице Даре Бранковићу и његовој дјеци.
(РТС) Фото: РТС

Коментари / 5
Оставите коментарНевена
22.09.2024 10:53Ко је то урадио и засто?Скраћивати,избацивати дијелове серије.Врло дебилски.Неко мора Онда нисмо све епизоде ни погледали
ОДГОВОРИТЕРе
22.09.2024 15:31Јадна небила, пуно си пропустила
Хн
22.09.2024 11:06Имадох времена да погледам снимак, ипак је недеља јутро. Па није ни цудо сто су уклонили овај дио, кад су у то вријеме понизавали људе који не зиве у строгом центру БГ. Оцигледно је било понизавајуце зивити цак и у Борци. А мозес мислити ста су онда мислили о људима који не зиве уопсте у БГ, из унутрасњости Србије/Југославије. Ста ли су мислили о свима осталима у YУ, кад је било понизавајуце зивити у Борци. Није ни цудо сто су сви остали хтјели распад YУ, а само ми Срби вјецито несто залимо. Београдјани, посебна сорта људи увијек били.
ОДГОВОРИТЕХамдија
22.09.2024 14:52у Сарајеву боље, ај не сери.
Боби пас
17.01.2025 10:29Све редом у ћорку
ОДГОВОРИТЕ