На градилишту ХЕ "Мрсово" нема радника, само празне бараке (ВИДЕО)

Становници Рудог тврде да су радови на градилишту ХЕ „Мрсово“ обустављени, да нема радника из Турске,  док републичке власти кажу да је то дезинформација. Посјетили смо градилиште и снимили затечено стање.

Република Српска 27.08.2024 | 20:13
На градилишту ХЕ "Мрсово" нема радника, само празне бараке (ВИДЕО)

И кад су се градјани Рудог, коначно обрадовали, а то је било 31. јула прошле године, да ће се на подручју њихове општине градити хидоелектрана „Мрсово“, онда започели и припремни радови, прије два мјесеца је стигло и разочарење јер су градитељи фирме из Турске напустили градилиште па и хотел у коме су становали.

Истина на мјесту гдје ће у близини бити преградна брана ХЕ „Мрсово“ изграђени су неки објекти, формирано је и у Сетихову насеље за грађевинаре, али у њима нема нико па чак ни портира на пријавницама.

Анектирани градјани кажу да су примјетили да у задњих два мјесеца нема радника турске фирме изводјача радова и да нису почели главни пројекти који су најављени. Само су урадјении стамбени објекти за раднике.

Предсједникк Владе Републике Српске Радован Вишковић тврди да радови нису прекинути и да је у питању дезинформација.

„Није вам добра информација , погрешна информација", одговорио је данас кратко Вишковић на наше питање.

Предсједник ОО Народног фронта у Рудом Марко Новаковић потврдјује да нема ни машина ни шефова градилишта што је голим оком видљиво.

"Камиони стоје, каменолом се утишао и питамо се да ли је и најављена изградња хидроцентрале била предизборна прича и бацање прашине у очи народу. Постављамо и питање локалним општинским властима шта се дешава око градњеј овог објекта", додаје Новаковић.

На свечаномм обиљежавању почетка радова на ХЕ „Мрсово“ , другог након десет година, предсједник Републике Српске Милорад Додик  је 31. јула прошле године рекао:

 

„Могу гарантовати да ће од данас за 31 мјесец овдје прорадити хидроелектрана, запошљавати 60 радника и давати зелену енергију“, казао је тада Додик.

Е сада, коме вјеровати, градјанима који живе у Рудом, оку камере или републичким властима који кажу да радници нису напустили градилиште и да су радови и даље у току.

Само да са ХЕ „Мрсово“ не буде као са ХЕ „Бук Бијела“ код Фоче која се гради неколико деценија а ни градитеља ни преградне бране на видику.

(БН) Фото: БН 

Коментари / 6

Оставите коментар
Name

Невидљиви

27.08.2024 21:04

Ја шта их је ,, куд сви турци ту и мали Миле

ОДГОВОРИТЕ
Name

Идеално

27.08.2024 22:40

Отисли на годисњи одмор...до избора, пред изборе су ту.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Бајо

28.08.2024 00:05

Отишли у Требиње правит аеродром

ОДГОВОРИТЕ
Name

Коме да вјерујем

28.08.2024 06:41

Вјерујес ли ти својим оцима или свом Милораду? - Милораду, наравно!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Мадака

28.08.2024 07:02

Нема од тога ниста, у наредних 50 год то це бити мамац за гласаце пред изборе

ОДГОВОРИТЕ
Name

Босанко

28.08.2024 07:33

Да је узео понуду Никсица да граде скупа ,могло је проц за све планиране хидтоцентрале овако СТОП сарајево казе и нема даље

ОДГОВОРИТЕ