Црнадак открива: Следеће године нас очекују пријевремени избори (ВИДЕО)
Финансијско стање у Републици Српској је све теже, за шта је најодговорнија актуелна власт на челу са СНСД-ом, изјавио је у рубрици “Без увијања” Јутарњег програма БН ТВ, Игор Црнадак, посланик ПДП-а у Народној скупштини РС. Црнадак је открио и сазнања да нас у следећој години, због свеукупне ситуације у земљи, очекују пријевремени избори.
Република Српска 20.08.2024 | 10:17- У народ се, као никад до сада, увукла нелагода, несигурност. Финансијска ситуација је веома тешка, а како смо ту доспјели, није тешко закључити. Огромна корупција која се укоријенила, изолација руководства које је сада у потрази за новцем и апсолутна неодговорност у обављању функција, каже Црнадак.
“Први пут чујете људе који се питају шта се ово дешава, да ли ће бити следећа плата, већ многима касне плате, многима касне накнаде, да вам не говорим о добављачима. Влада ником ништа не плаћа”, каже Црнадак.
Република Српска и њен народ су брутално покрадени, каже Црнадак и додаје да власт то жели да прикрије причом о сталним непријатељима.
“Њима је много лакше измишљати неке ствари. Шта вас кошта да кажете Црнадак ради за Американце, овај ради за Британце, овај ради по налогу тог и тог. То је лакше него одговорити на наше питање, на примјер управо госпођа Цвијановић, које се фирме добиле највеће послове за Српска опен и која је њихова веза са људима који су власници тих фирми”, пита Црнадак.
Даље, наводи примјере извлачења новца преко намјештених тендера:
“Ако погледате те фамозне уговоре Сириус, Проинтер и све те куће, тих 1.500 тендера у укупном износу од 500 милиона марака који су извучени из буџета, већина њих пренадувани. Кад погледате структуру тога, тамо нема ни директора ЦИА, ни америчког амбасадора, ни представника Ватикана, Брисела ни неких њемачких бандита, тамо су само српски бандити и то сви редом врло блиски властима, а да не говорим о томе да имате и породичне везе и кумовске везе. Они су се сад нашли у чуду, јер се то све више разоткрива”.
Говорећи о предстојећим локалним изборима, Црнадак каже, да су то избори који ће мање него било који локални избори до сада утицати на будућа политичка дешавања у РС, те да нас следеће године по многим анализама очекују пријевремени избори.
“Дакле не 2026., него 2025. и да вам право кажем ко год реално сагледава ситуацију у Републици Српској види да пријевремени избори су врло могући идуће године, због ове неодрживе ситуације са финансијама, ви видите да је то један понор пред нама. Реално постоји могућност и за пријевремене изборе за предсједника РС због суђења које је у току”, каже Црнадак.
Кад се промијени власт у којој више неће сједити СНСД, приоритет ће бити да се прекину канали извлачења новца из буџета, кидање нити између криминала и институција, те економска реформа која ће донијети веће плате и пензије, истиче Црнадак.
(БН) Фото: БН
Коментари / 35
Оставите коментарЗоле
20.08.2024 10:26А зашто се не обједине избори, мањи трошак а и не замарате нас кампањом сваке две године
ОДГОВОРИТЕМитар
21.08.2024 22:23Обједињавање није у складу са уставом, а реално, и боље да је тако јер би и то брзо злоупотријебили. Имаш ту могућност у Србији па се кампање за локалну власт обично покривају глобалним политичким темама, геостратешки им причом и сл. Тамо се народ на изборима за скупштину општине изјашњавају према кампањама у фазону за или против Руса, НАТОа што је тек потпуно лудило. Свака локална листа названа по страначком лидеру, предсједник Републике који уопште нити учествује на локалним изборима, нити има било какву надлежност за рјешавање локалних комуналних питања.
Постен
20.08.2024 10:38Ма ниста ви нисте бољи примјер је драско који је вас цлан исто прави ко и додик прво мети испред својих врата па онда критикуј друге
ОДГОВОРИТЕДубока Дрзава
20.08.2024 10:41Постовани господине Црнадак, Знам да имате храбрости и вероватно сте заборавили реци "да економске реформе" након слања Црвене секте на политицко сметлисте ; Медјутим примарно је ВРАЦАЊЕ ОТЕТО ОД НАРОДА! Ако се то не деси "узалуд сте крецили"!
ОДГОВОРИТЕСве
20.08.2024 10:45Све је то добро ја сам за пријевреме изборе.Да ли су уставом Републике Српске могући ванредни избори.Колико знам да нису.Само су једном били ванредни избори али то је наметнуо Високи представник Вестендорп и нико се није смјео бунити.О чему прича Црнадак?
ОДГОВОРИТЕФуј
20.08.2024 11:09О чему ти причаш, какве промјене са вама. Имали сте власт на заједничком ниву па шта сте урадили осим што су ликови поут тебе и Мектића засјели у столице и намацали се за три живота. Ми опозицију и намамо, јер да постоји ови из СНСДа никад власт не би били.
ОДГОВОРИТЕРУСИЈА
20.08.2024 11:13Најбољи говор И најреалнији икад
ОДГОВОРИТЕВремеплов
20.08.2024 11:17Шта се дешава лијепо је било бити бахат И безобразан,лажни патриота И крадљивац Али је на наплату испостављена фактура ,цех ...Ето вам стоко народа ваша власт И СНСД
ОДГОВОРИТЕХаха
20.08.2024 11:23Ни баба Ванга га овако не би срочила. Као да јуче и он сам није био на власти
ОДГОВОРИТЕмилош
20.08.2024 11:33СНСД И Додик морају сићи са властиМеђународна заједница нече да одобрава никаве паре док су они на власти РС има пуно кредите да врача а нико не даје кредите Тотално изоловани не можемо опстати то је свакоме јасно
ОДГОВОРИТЕре
20.08.2024 15:59Тачно,да они "сиђу",али да не дођу Црнадак,Бореновић,Драшко и клика.
ј@@@@
20.08.2024 11:58Чуј финансијско стање све теже а Миле се возика хеликоптером од града до града и од збора до вашара🤣
ОДГОВОРИТЕПриједорчанин М.
20.08.2024 11:59Подржавам и дијелим ваше мишљење,покрадени смо да мало ко и гаће има.
ОДГОВОРИТЕСимбиоза
20.08.2024 12:01Ста казес Црнадак за директора Водовода гинеколог мозел то тако а ????
ОДГОВОРИТЕБЛ
20.08.2024 12:03Дизите народ на протесте Ста цекате
ОДГОВОРИТЕЛапси
20.08.2024 12:25Ма да. Само ћемо трошити паре на изборе! Сви сте ми на вр' главе.
ОДГОВОРИТЕ+
20.08.2024 12:44Браво. Хвала на информисању и залагању.
ОДГОВОРИТЕС
20.08.2024 12:45Зар су према важећем Закону могући пријевремени избори у БиХ? Ако јесу, зашто их досад никад нисмо имали?
ОДГОВОРИТЕГрадиска
20.08.2024 12:46Сто прије опсти избори , ово је суноврат и колапс !
ОДГОВОРИТЕцуј врлави
20.08.2024 15:15Те бајке прицј дјеци смраду плаеницки лоповцино која хљеба није имала да једе док те сеф Иваниц познати енглез није увукао у игру трујес као иБН на кме једино мозес гостовати јер други нце да цују дебиле тати врси изборе какве хоцес
БОБА
20.08.2024 13:17Да ли ви знате кад споменете изборе људима се врти у глави зато сто су прецртани у сваком погледу.Они висе нису људи него предмети.Наравно то не дотице оне који су ту са огромним примањима и ради себе.Колико пута це се несто десити да људи то свате.Е једино не смета онима који се крију гурајуци се у власт да би били застицени ко медједи.Све је то провидно.Једино кад би се појавио неко на бјелом коњу и мјењао свијест људи.То је наравно не могуце.Многи су за тридесет година искористили у не уредјеној дрзави све и сваста наравно крадјом, преваром, увезаним диловима и ста сада.Наравно да је свака прица изгубила смисао.
ОДГОВОРИТЕПинк Флоyд
20.08.2024 14:04Неписмена си Бобо заиста, процитај свој текст. И јос "дрзис предавање".
мило
20.08.2024 13:49Што је баби мило, то јој се и снило. Само сањај и препричавај снове оних који те плаћају за то
ОДГОВОРИТЕРе
20.08.2024 15:57Та прица је висе отрцана,нека ти смисле неку нову. Например где су насе паре?
Никола
20.08.2024 13:55Шта баби мило то јој се и снило.
ОДГОВОРИТЕИзбори
20.08.2024 15:32А и тебе нам је пуна капа , на ТВ цмиздрис већ година ,,,,
ОДГОВОРИТЕБања Лука
20.08.2024 15:57Престану извлачити једни,почну извлачити други.Овдје се од плате једва крпи крај с крајем.Шта Црнадак,Бореновић,као и владајући имају од имовине?Стечено радом,сумњам.
ОДГОВОРИТЕРе
20.08.2024 18:32зашто одмах поредиш оне, који указују на лоповлук са овима што су годинама ,,уз корито,,
Значи
20.08.2024 17:06Опет цес гласати за Несица
ОДГОВОРИТЕМарко
20.08.2024 17:20Шта се ови буне за промјену власти,сигурно су и они добили мито и мрвице па су за пљачкашку власт али готово је! Смрадови снсд и коалиција на сметљиште заувијек!
ОДГОВОРИТЕРе,Марко
20.08.2024 19:12Из твојих уста,у Божије уши🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏
Милан
20.08.2024 18:53Само ти зазивај пријевремене изборе, па ћеш се борити за цензус!
ОДГОВОРИТЕРе Милан
21.08.2024 08:22Магаре ста није тацно? Питај бисерку колико јој син узе милиона од тениског игралиста?
Ре Милан
21.08.2024 12:00Господине Милане,колико дуго пусите свом газди?
Милан за Ре Милан
21.08.2024 22:30Твојој љепшој половини ћу то радити!