Потонула јахта са 22 особе, нестао британски милијардер
Јутрос, у зору, у близини Сицилије десила се тешка поморска несрећа када је јахта "Бајезиан" потонула.У тренутку несреће на броду су се налазиле 22 особе од којих је 15 спашено док се за осталима и даље трага. Међу несталима налази се и британски милијардер Мајк Линч.
Свијет 19.08.2024 | 20:44
Прије мање од три мјесеца, овај 59-годишњак је ослобођен 15 тачака превара са којима се суочио у САД због 11.1 милијарде долара вредне куповине своје компаније Аутономи од стране гиганта из Силицијумске долине ХП (Хеwлетт-Пацкард) 2011. године. Због овог случаја је страховао да ц́е умријети у затвору због болести плуц́а.
"Имам разне медицинске ствари због којих би било веома тешко да преживим. Да је ово кренуло погрешним путем, то би био крај живота какав сам познавао у било ком смислу", рекао је Линч за Сандеј Тајмс прошлог мјесеца.
Рођен у Ирској, Линч је одрастао близу Челмсфорда у Есексу, гдје му је мајка била медицинска сестра, а отац ватрогасац.
Студирао је физику, математику и биохемију на Универзитету Кембриџ, а на крају се специјализовао за адаптивно препознавање образаца. Његова докторска дисертација је, наводно, једно од најчитанијих истраживачких дјела у универзитетској библиотеци.
Након што је покренуо неколико раних технолошких стартапа – укључујуц́и и онај који је био специјализован за аутоматске регистарске таблице, софтвер за препознавање прстију и препознавање лица за полицију – створио је Аутономи (Аутономy) 1996. године.
Компаније су користиле његов софтвер да анализирају огромне кешове података, а његову ефикасност дјелимично дугују Бајесовом закључивању, статистичкој теорији коју је осмислио статистичар, филозоф и презбитеријански министар Томас Бејс из 18. вијека.
Суперјахта која је потонула код Сицилије током силовите олује у раним јутарњим сатима понедјељка названа је Бајезијанска.
Аутономија је била скоро тренутни пословни успех. Компанија је плутала у Бриселу 1998. године, а брз раст у комбинацији са процватом дотком-а довео би до пресељења на Лондонску берзу, гдје се Аутономи придружио ФТСЕ 100 најбољих компанија које се налазе на УК, пише Гардијан.
Магазин Форбс његово богатство процјењује на једну милијарду долара.
(Телеграф) Фото: X
Коментари / 2
Оставите коментар+
20.08.2024 07:43Ма таквима милијарда је ситница.
ОДГОВОРИТЕРе+
20.08.2024 09:29Да, и даље? Шта си тиме хтио рећи? Важно је само оставити коментар, ти данас си без инспирације. А шта мислиш да ти овај човјек послужи као узор, да и сам оснујеш Стартуп умјесто што критикујеш и ти и други овакве вриједне и интелигентне људе, ви пролетери.