Трамп неће дебату док Харис формално не буде кандидат

Републикански председнички кандидат Доналд Трамп неће пристати на изборну дебату са потпредседницом САД и најизгледнијим кандидатом демократа Камалом Харис све док је демократе формално не номинују за председничког кандидата, саопштено је из Трамповог изборног штаба, а преноси портал Тхе Хилл.

Свијет 26.07.2024 | 08:21
Трамп неће дебату док Харис формално не буде кандидат

Након што је Харис рекла да је спремна на дебату са бившим председником, директор за комуникације Трамповог изборнг штаба, Стивен Чеунг, рекао је да се, с обзиром на, како је навео, континуирани политички хаос који окружује Џозефа Бајдена и Демократску странку, детаљи изборне дебате не могу финализовати док демократе формално не одлуче о свом кандидату. 

Чеунг је додао да код многих у Демократској странци постоји снажан осећај да је Камала Харис, како је рекао, "марксистичка варалица која не може да победи Трампа, па се још увек надају неком бољем". 

Он је као доказ за то навео да бивши председник Барак Обама још увек није подржао Харисову, иако се то ускоро очекује. 

Чеунг сматра да би било неприкладно заказивати дебате са Харисовом, јер би демократе врло лако могле да се предомисле у вези ње.

Трамп и Бајден, који се 21. јула повукао из трке за реизбор, договорили су се да имају две дебате, од којих је једна одржана 27. јуна, а друга је требало да буде 10. септембра.

(Тањуг) Фото: цфр

Коментари / 10

Оставите коментар
Name

Камила

26.07.2024 08:39

Је лазљива.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Јес то чуо

26.07.2024 13:32

От Трумп?

Name

Ре

27.07.2024 00:02

Ха, ха, ха. Баш је тако. Боље ви знате. А препали сте се жестоко. Више причате о Камали него о Трампу.

Name

Иван

26.07.2024 08:50

Сада је Трумп у позицији коју је имао Биден, да је сенилни старац.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Www

26.07.2024 12:47

Старац јесте али оштрог ума за разлику од препарираног Бајдена који је био национална срамота својим лупетањима.

Name

кк

26.07.2024 09:19

Какви све снобови воде овај свијет,добро постоји још.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Хм

26.07.2024 11:10

И овакви ликови имају моћ да једним дугметом растуре планету

ОДГОВОРИТЕ
Name

Мирослав

26.07.2024 11:14

Камала Харис и Доналд Трамп подсјећају на чаробњака из Оза и наликују соло забављачима који се шепуре испред застора с великим изрекама док се права моћ крије иза њих. Права моћ је, наравно, капитал: мега-корпорације, велики инвеститори, банке и финансијске институције чија неутољива жеђ за профитом осуђује милијарде људи широм свијета на закржљали и скраћени живот. Што је још горе, илузионисти немају рјешења за проблеме својих сљедбеника; умјесто тога, они су у дослуху са снагама које су узроковале ове проблеме. Све што могу да ураде је да одврате пажњу користец́и трикове и спектакл. Што је ситуација гора и што дуже изостају рјешења, то су ове вође више присиљене да повећају ангажовање са све бесмисленијим лажима и све злобнијим кампањама окривљавања. Ова динамика сигурно ће ескалирати све док нетко не повуче завјесу и разоткрије превару. Псеудо (лажна) борба између два ривалска фронтмена, једног регресивног, другог прогресивног, док силе иза завјесе задовољно трљају руке и церекају се. Посљедњи сценарио се догодио у Сједињеним Америчким Државама, где је Доналд Трамп, након што је преузео дужност 2017. године, напустио политику за радничку класу за коју се залагао и обећавао у предизборној кампањи у корист про-корпоративних мјера које су наклоњене корпорацијама.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Демос кратос

26.07.2024 19:39

Ово како си описао Мирославе ово све одговара, догађа се, у тоталитарним режимима. Они огромна средства улажу, као што си описао, у одржање власти, јер они не дијеле власт, нису спремни предати је, по сваку цијену је желе задржати, чак и силом. У демократијама постоји подјела власти и контрола власт, те је демократски свијет напреднији, они сва средства улажу за напредак, и становништво боље живи. Видиш куда одлазе народи, сеоба народа је у току. Мигранти. Концепт диобе власти везан је за Монтесqуиеуово име. Покренуо је идеју да се власт подијели на три неовисна органа - извршну, законодавну и судску. То би требало спријечити злоупорабу власти и корупцију. Управо овај модел је прво примијењен у УСА. Сад су се нашли тако понеки да тај систем униште кроз дезинформације, пропаганду, а ми им још дајемо подршку. То исто смо већ доживјели ми, теорија о угрожености 80-90-тих и распад YУ.

Name

мислим

26.07.2024 13:25

Трампа јос подрзава кукук клан у америци и србски свет.Не пролази ни близу.

ОДГОВОРИТЕ