Елитни туризам: Херцег Нови скупљи од Малдива

Поједини хотели на Малдивима имају повољније цијене него они на црногорском приморју. Доктор Мирослав Кнежевић професор на Факултету за туристички и хотељерски менаџмент објаснио је да цијена превоза до Малдива кошта много више него до Црне Горе. 

Регион 21.07.2024 | 11:22
Елитни туризам: Херцег Нови скупљи од Малдива

"Кад причамо о самом смештају, заиста се може видети један тренд, не само у Црној Гори већ и у земљама као што су Албанија и Хрватска, где долази до драстичног раста цијена у последњих годину, двије", казао је доктор у емисији Јутро на телевизији Прва. 

Објашњено је да је Херцег Нови тренутно скупљи од Малдива због појаве елитног туризма. Четворочлану породицу у овом граду дан може да кошта од стотину до неколико хиљада евра. Цијене зависе од тога да ли је ријеч о полупансиону или пуном пансиону. Угоститељске услуге су скупље него у осталим приморским местима, изузев Порто Монтенегра, Боке и Светог Стефана. 

Кафа на поменутим локацијама кошта до четири евра, а пиво до осам. Туристички водич за ексклузивне дестинације Милица Пејковић објаснила је да далеке дестинације постају све занимљивије нашим туристима. 

"Кад упоредимо неке цијене и далеке дестинације постају све приступачније. Пре око недјељу дана сам једном пару организовала путовање на Малдиве где су они добили "алл инцлусиве" у једном приватном ризорту који има своју вилу на води, базен и приступ плажи за 5.000 евра. Кад на то додамо цијену авионске карте то може бити од 600 до 1.200 долара по особи", казала је саговорница. 

Не само Малдиви, већ и Маурицијус, Сејшели, Тајланд, Куба постају све популарније дестинације у посљедње вријеме и на њих можете отићи и за 1.400 евра по особи. 

"Свакако да не можемо да кажемо да је то нешто скупље од онога што се плаћа у Хрватској и Црној Гори. Кад није сезона, на неким тропским дестинацијама као што су Малдиви, кад није сезона, најјефтинији аранжман који обухвата смјештај и превоз може да кошта око 1.400 евра по особи. Цијена се односи за седам ноћи", казала је Милица Пејковић. 

(Прва) Фото: монтенегроадриа

Коментари / 2

Оставите коментар
Name

+

21.07.2024 19:36

Па можда је нама бољи Херцег Нови.

ОДГОВОРИТЕ
Name

ЦХ

22.07.2024 10:43

Коме је бољи нека иде, ја имам 55 год. никад нисам исао у мотенегро. Италија, Спанија много занимљивије организованије и јефтиније.