Петковић: Усвајамо буџет, а министра Амиџића нема!
Милан Петковић из Уједињене српске критиковао је министра финансија Срђану Амиџићу (СНСД) јер није био присутан на сједници Представничког дома Парламентарне скупштине БиХ, те због, како је рекао, нетранспарентности приликом предлагања буџета.
Република Српска 16.07.2024 | 14:47
Милан Петковић из Уједињене српске, коалиционог за партнера СНСД-а Милорада Додика, позвао је на хитно усвајање закона о ВСТС-у како би се омогућио несметан процес именовања судија и тужилаца у БиХ.
Истовремено, Петковић је критиковао министра финансија Срђану Амиџићу (СНСД) јер није био присутан на сједници Представничког дома Парламентарне скупштине БиХ, те због, како је рекао, нетранспарентности приликом предлагања буџета.
"Не видим разлог за хитност доношења буџета кад смо имали довољно времена. Искрено, данас јавно критикујем свог пријатеља министра финансија што није присутан. Надам се да ће нам се ускоро придружити и објаснити буџет. Овдје се крши Пословник. Усвајамо најважнији документ, а немамо ни министра, ни предсједавајућу. То нам показује колико нас цијене и то је вјероватно и хвала што смо их изабрали на то мјесто", истакао је Петковић.
Та критика има посебну тежину с обзиром на Петковићеву блискост с Ненадом Стевандићем (УС), док спекулације о напетим односима између Додика и Стевандића већ дуго круже у јавности.
Амиџић, којег Петковић назива 'великим пријатељем', кадар је којег је изабрао Игор Додик, те заједно с Милорадом Додиком, можда и најмоћнија особа у СНСД-у.
(БН) Фото: Рапорт
Коментари / 19
Оставите коментарЂорђе
16.07.2024 14:57Почело је. Пацови су се окомили на себе, неће то стати, до слободе, народа.
ОДГОВОРИТЕРе
17.07.2024 06:38Петковићу, била би ти чиста савјест да си гласао за НЕусвајање буџета. Гласао си ЗА, а прозивао Амиџу. Љигаво!
Наводно
16.07.2024 14:58Овај петковиц кад се родио знао је трансплатират јетру, а амидзиц ако је запео онда је проблем с брадом, или није обрио, или протеза не ваља
ОДГОВОРИТЕМила
16.07.2024 15:17Ко о цему, Петковиц о постењу. Позивам градјане БХ да му упуте ХВАЛА сто је изабран, а како је изабран, о том нецемо јер Милан само ради постено хахахаха... Кад се опанак поципели добијес једног ухљеба, тј Милана Петковица.
ОДГОВОРИТЕРе Мила
17.07.2024 08:45Браво, та ти је добра, кад се опанак поципели добијеш Петковића, оригинал је за њега. Он је прије пар година хтио напустити политику, док је још размишљао главом, шта се догодило па се предомислио. Јесу ли му набрзину испрали мозак или су га приволили нечим другим.
+
16.07.2024 15:18Обогатили се. Није им сада до обавеза и одговорности. Бијеле у мисију рупу.
ОДГОВОРИТЕВwв
16.07.2024 22:54Петковић је једна обична љига.
Па да
16.07.2024 15:19Ето колко постује коалицију ста реци онда за опозицију њих и не бенда
ОДГОВОРИТЕПознавалац
16.07.2024 15:27Доста њих, мада је против закона, али нису заслужили живот.
ОДГОВОРИТЕБитанга или принцеза
16.07.2024 15:50Ко це ми објаснити како се одредјује најмоцнија особа? Да ли је то особа која има највисе новца, без обзира како је досао до њега, или је то особа изузетне интилигенције, постења, карактера и врхунског знања у својој струци, или области,коју многи цијене због тих позитивних особина. Колико видим, свака суса данас мозе доци до новца преваром и криминалом, али такодје мозе и да заврси иза ресетака. На другој страни позитивне особе које сам навео, цини ми се да су тотално запостављене, и не придаје им се никаква вазност, иако су у много цему супериорни у односу на ове дрипце и битанге који немају апсолутно ниста осим новца, и материјалних добара. Систем вриједности је изопацен, и бојим се да це са временом бити све горе, ако се несто драстицно не промијени у друству.
ОДГОВОРИТЕЗоки
16.07.2024 16:15Ста це вам Амидзиц а и те сједнице кад се унапријед зна како ко гласа и за ста гласа.
ОДГОВОРИТЕВан сваког разума
16.07.2024 16:25А ко је игор у опсте лхуди моји син неког тамо политичара и као њега се несто пита он одлуцује људи моји па постоји ли процес одабира или је довољно да неко само.показе прстом.тај и то је то.
ОДГОВОРИТЕКалигула
16.07.2024 16:58Овај Петковиц је невидјени лопов. Таквог Адвоката као он не бих предлозио ни непријатељу.
ОДГОВОРИТЕГрадјанин БиХ
16.07.2024 18:01Ко год неце да ради нетреба му дати плату, а на то радно мјесто поставити ко хоце да сарадјује и да ради
Петар
16.07.2024 17:01И сад це неко поверовати да ниси полтрон и слијепи слуга.
ОДГОВОРИТЕКОСТА БЛ
16.07.2024 18:55Покри се по глави тој целавој Србацкој,мису мекињасу.....
ОДГОВОРИТЕТЕШКО НАМА
16.07.2024 20:03Колико само имамо специјалаца из тог Србца недо Бог никоме.
бл
17.07.2024 12:28Није он из Српца.Он је из једног села крај Српца,зато је тако покондирен.
Рибар
16.07.2024 22:57Ако је Додик спао да је за њега и Стевандић опасан, онда је стварно вријеме да мени повјери мандат да састави владу националног јединства, односно, да подржи моју спасоносу причу за дејтонску Републику Српску.
ОДГОВОРИТЕ