Листа За правду и ред подржала Јелену Тривић

„Успјели смо да закружимо један озбиљан задатак који је био пред нама, а то је да се све здраве опозиционе снаге окупе око једног опозиционог кандидата у Бањалуци, у овом случају мене. Дакле, поред СДС који ми је пружио подршку, исто је урадио и Покрет Бањалука зове, а данас, рекла бих пресудно значајна подршка Листе за правду и ред у Бањалуци биће гарант наше побједе на оба нивоа - и за градоначелника и за комотну скупштинску већину", рекла је на конференцији за новинаре предсједник Народног фронта Јелена Тривић.

Република Српска 15.07.2024 | 13:35
Листа За правду и ред подржала Јелену Тривић

На данашњој прес конференцији која је сазвана поводом разговора о будућој сарадњи између Народног фронта и покрета За правду и ред – листа Небојше Вукановића, те подршке покрета За правду и ред – листе Небојше Вукановића кандидату за градоначелника, Јелени Тривић, обратили су се посланик у Народној скупштини Милан Савановић Миња и Јелена Тривић, предсједница Народног фронта. 

„Ми смо у Бања Луци након пар састанака одлучили да дамо несебичну подршку Народном фронту и Јелени Тривић као будућем кандидату за градончелника Бања Луке, за коју заиста мислимо да дјелује опозиционо и да је годинама уз свој народ и да није мијењала курс. Такође, наша екипа је несебичну подршку дала самим тим што нисмо изашли пред јавност са својим кандидатом.

Наш покрет За правду и ред, на челу са Небојшом Вукановићем, донијели смо заједничку одлуку гдје ћемо да подржимо Јелену“, изјавио је Милан Савановић, народни посланик покрета За правду и ред – Листа Небојше Вукановића.

Савановић додаје да одлука и није била тешка с обзиром на то да у граду Бања Луци имамо два режимска кандидата који су већ добро познати широј јавности својим дјеловањем. Додаје да им заиста причињава част да дају свој допринос и своју подршку Јелени Тривић, за коју сматрају да ће оправдати подршку. 

„У наредном периоду ћемо заједно дјеловати. Такође, колико нас грађани Бања Луке подрже, толико ћемо ми преко својих будућих, ако Бог да, одборника моћи да дјелујемо на сам рад градоначелника, јер ово што се свакодневно дешава и што смо досад видјели, није добро. Имамо милион примјера, па и овај горући примјер у Бања Луци и околним мјестима гдје народ нема питке воде, да не причамо ни о чему другом.

То је показало једну од немоћи самог градоначелника и његове екипе. Они апсолутно немају алтернативу да том народу пруже. Остале ствари можемо до сутра набрајати. Бања Лука очекује промјене и Бањалучани треба да знају коме да дају своју пордшку, а то ће се и показати у наредном периоду“, нагласио је Савановић. 

„Захвална сам покрету За правду и ред – листа Небојше Вукановића на подршци. И раније је било јасно, а сада посебно, да ће опозиционе странке у Бањалуци имати само једног кандидата за градоначелника“, изјавила је Јелена Тривић, предсједница Народног фронта, те додала: 

„Успјели смо да закружимо један озбиљан задатак који је био пред нама, а то је да се све здраве опозиционе снаге окупе око једног опозиционог кандидата у Бањалуци, у овом случају мене. Дакле, поред СДС који ми је пружио подршку, исто је урадио и Покрет Бањалука зове, а данас, рекла бих пресудно значајна подршка Листе за правду и ред у Бањалуци биће гарант наше побједе на оба нивоа - и за градоначелника и за комотну скупштинску већину.“

Тривићева додаје да ће ове четири странке: Народни фронт, Листа за правду и ред Небојше Вукановића, СДС и Бањалука зове заједнички направити тим стручних кадрова који ће радити за грађане Бањалуке, а не за тајкуне, и да гарантују да ће на кључна мјеста постављати стручне људе, а не да као данас на челу Водовода имамо гинеколога и томе слично. 

„Осим ове четири странке које сам навела убијеђена сам да ћу имати подршку око двије трећине гласача ПДП-а који се противе политици актуелног градоначелника. Значајан дио високих функционера те странке, попут Црнатка, Грмуше, Мире Пекић не подржавају Станивуковића. Станивуковић у овом моменту има подршку само Бореновића и бањалучких тајкуна“, навела је Тривићева. 

Она је поновила да све више информација говори да ће Станивуковић на почетку кампање повући своју кандидатуру по наређењу свог шефа Милорад Додик. Каже да јој је жао због тога, јер је њена жеља да до тога не дође, односно да до дана избора у игри остану и Шобот и Станивуковић, јер они дијеле исти базен гласова, који ће се у том случају подијелити на два дијела.

„У октобру започињем рат против тајкуна, а то значи да они након мог избора неће моћи да приђу Градској управи, а камоли да постављају начелнике одјељења, наручују регулационе планове и бетонирају Бањалуку“, закључила је Тривићева своје обраћање.

(БН) Фото: БН

Коментари / 48

Оставите коментар
Name

Са стране

15.07.2024 13:42

Веома лоша ствар је то што СДС нема властитог, јаког кандидата за позицију градоначелника највећег града Републике Српске, него се задовољава пружањем подршке играчима из зонске лиге и рестловима других странака. У памет се, браћо! Вратимо јак СДС, без тога смо сви у проблему.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ненад-Нострадамус

15.07.2024 14:55

И ако побиједите и ако доста тога урадите за вријеме свог мандата да позлатите Бања луку то неце ниста да вриједи ако из предходне администрације нико не заврси у затвору.

Name

Ре са стране

15.07.2024 15:25

Е мој да не кажем господине, па доста је бивше руководство СДС- а радило за власт, конкретно за СНСД-е. И шта бих ти да поново наставите пружање помоћи СНСД-у. Е неће моћи. Нема више Калинића, Чавића, Бојића, Бањца да тргују преко леђа народа. Који си ти перфидан мангуп у свом писању. Па ваљда људи у СДС-у знају кога треба подржати. Честитам СДС-у на повученом потезу за подршку Јелени Тривић за Градоначелника Б.луке.

Name

Борац

15.07.2024 16:43

Бравооооо!

Name

Рр

15.07.2024 19:20

Ти си зонска лига. О чему причаш халоо, Јелена Тривић... Ко има бољи мајкети

Name

Браво

16.07.2024 09:34

Значи, црвеној хоботници коначно да скрате незаситне пипке

Name

Миле

15.07.2024 13:45

Свака част на подршци

ОДГОВОРИТЕ
Name

Неред

15.07.2024 16:45

Гдје је странка За правду и ред ту је општи неред.

Name

Добро да је..

16.07.2024 14:42

ред код твог самозваног баје

Name

Љута Крајина

15.07.2024 13:45

Очекивана подршка! Најбољи се увијек држе заједно!

ОДГОВОРИТЕ
Name

БЛ

15.07.2024 13:46

Мислим да је сада кристално јасно да је Јелена једини опозициони кандидат.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Лука

15.07.2024 13:47

Хвала на подршци.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Старина

15.07.2024 13:49

Немате шансе Драшко побјеђује

ОДГОВОРИТЕ
Name

Браво

15.07.2024 15:20

Драле.

Name

ре Старина

15.07.2024 15:54

Пуко је Драшко заједно са тобом.

Name

Ре

15.07.2024 16:49

Ахааааа цијим гласовима трецино .

Name

МИКИ

15.07.2024 17:41

Прије 3 седмице Драшко пије кафу ујутро у једном познатом кафицу са високо позиционираним чланом снсд који је тата у бл. ПА САД ВИДИ КО ВЛАДА БЛ.

Name

Коста

15.07.2024 13:53

Браво Небојша на окупљању опозиције.Само јединствена опозиција може срушит режим!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Срб

15.07.2024 13:54

Ихххх па на једног (Додиковог) није фер :)

ОДГОВОРИТЕ
Name

Жеља

15.07.2024 14:09

Диван дан за опозицију ,баш онако како треба јер народ је заслужио корјените промјене које ће им у Октобру и донијети уједињена опозиција на челу са Јеленом Тривић.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ненад-Нострадамус

15.07.2024 15:46

Опет све зависи од Сцхмита и Брисела,мислим да це опет да побиједи њихов кандидат.

Name

Срце ко кућа

15.07.2024 14:11

Хвала опозицији ,Јелена је то заслужила хвала вам што сте то препознали .

ОДГОВОРИТЕ
Name

Оскар

15.07.2024 14:14

Ста им уради зена за само годину дана ,успјех до сад не видјен на политицкој сцени ,побједа је на дохват руке ,

ОДГОВОРИТЕ
Name

Горан

15.07.2024 14:22

Дао Бог да се обећања испуне. Сачувао сам линк на ову вијест, па ћемо видјети. За сада јој не вјерујем пуно, али видјећемо.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Велико

15.07.2024 14:29

Бравоооооо

ОДГОВОРИТЕ
Name

Правда

15.07.2024 14:32

Хоцете ли рјесавати нелегалне дозволе које је Град давао на целу са Вуком Висекруном у просторном одјељењу или цете као и Драско обецати па слагати?

ОДГОВОРИТЕ
Name

Процјена

15.07.2024 14:37

Тривић 34%; Шобот 31%; Станивуковић 29%; Драгичевић 3%; Неважећих 3%

ОДГОВОРИТЕ
Name

Сарма

15.07.2024 15:06

Слажем се да ће Станивуковић бити трећи, а Шобот и Тривићка мртва трка! Станивуковић од подршке има само дио ПДПа.

Name

+

15.07.2024 14:37

Хвала цијелој Опозицији. ПОБИЈЕДА је загарантована.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Божана

15.07.2024 14:46

Браво за Мињу и Небојшу! Подршка Јелени!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Уј

15.07.2024 14:55

Јбт

ОДГОВОРИТЕ
Name

Раде

15.07.2024 16:47

Тривицка добро зна да нема сансе никакве.Она иде на то да се опет бламира гдје це рец да су избори покрадени.Људи су свјесни тога.

Name

Ре Раде

15.07.2024 17:54

Који коментар,јбт.Па и птице на грани знају да бурле краде изборе ,а ти Раде ,лупеташ глупости ,добићеш за глас ,мозда коју парицу,да купиш џак брашна и да ћутиш.Говори у своје име ,не у име народа који би већ једном требао рашчистити са фукарама .

Name

Бањалука

15.07.2024 15:03

Вријеме је да прави људи дођу на власт, а Драско и његови лопови да иду у затвор

ОДГОВОРИТЕ
Name

Боро

15.07.2024 15:26

Драско најебоси. Неце те ни Додик спасити

ОДГОВОРИТЕ
Name

Идемо даље

15.07.2024 15:51

Идемо даље, чека се Милко Грмуша, да јавно подржи опозицију. Било би лијепо и кад би се неки функционери ПДП-а јавно оградили од Станивуковића.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Милан

15.07.2024 16:04

јел се ово сво чланство окупило на конференцији за новинаре!? ахахахаха!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре Милан

15.07.2024 17:21

Ахахахаха..... магарцино једна њој сте украли побједу.

Name

Бозо за Милана

15.07.2024 21:25

Јеси ли ти родјен луд? Или су те тукли по глави?

Name

корлеоне

15.07.2024 17:21

Биће мртва трка између Драшка и Шобота и могу слободно рећи да су и један и други кандидат добри тако да ми је свеједно ко ће побједити.

ОДГОВОРИТЕ
Name

БЛука

15.07.2024 18:15

Јелена це бити градонацелница, а Драско це бити пресједник владе

Name

Ре

15.07.2024 18:56

Хаха, бас тако , један другом дува за врат .

Name

Ненад

15.07.2024 19:19

Јелена и Вујановиц су исти нема разлике медији њима.Сјетимо се парламентарних избора и наметања Јелене за кандидата за председника а Вукана да иде за члана предсједништва.Ови локални избори це их обрисати са политичке сцене.То су и заслужили.

Name

Ре

15.07.2024 20:50

Снови су једно ,а реалност друго .Више имају пропуста но добрих ствари ,тако да Вито ,ти своје кандидате и даље величај .Драшкић је своје показао,а овај анонимус нека се откачи од Дјајића (будалетине ) и нека ради свој посао ,кардиолога ,нека не брука покојног оца .Изгледа да му други морају рећи неке ствари или хоће бити Дјајиц бр.2 ??!

Name

Милос Обилић

15.07.2024 21:31

Браво Вукане тако то раде прави људи ,хришћани битан је циљ, а циљ је банду бахатости послати у заборав да се народ ослободи тираније.

ОДГОВОРИТЕ
Name

+

16.07.2024 07:24

Браво ВУКАНЕ. Пазимо се од 92. Али циљ нам је битан. ДА СПАСИМО СВОЈУ ДИЈЕЦУ.

ОДГОВОРИТЕ
Name

//

16.07.2024 07:25

Тако је ВУКАНЕ. ПРВО ДА ОВУ ВЛАСТ ПОШАЉЕМО У СЕПТИЧКУ ПОЛИТИЧКУ ЈАМУ.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Бнб

16.07.2024 17:42

Мајка Кривосија Преко 1700 КМ из буџета зна се која основа.. А незадовољна Хахаха

ОДГОВОРИТЕ