Словачки премијер пуштен из болнице на кућно лијечење
Словачки премијер Роберт Фицо пуштен је на кућно лијечење из болнице у Банској Бистрици, гдје се опорављао од повреда задобијених у покушају атентата, јавили су словачки медији.
Свијет 31.05.2024 | 07:15
Болница и Влада за сада нису одговорили на захтјев за коментар, а словачки медији су навели да је Фицо пребачен у свој стан у Братиславу.
Болница је раније током дана саопштила да је Фицо подвргнут даљим прегледима који су потврдили позитиван развој његовог здравственог стања и да је започео рехабилитацију.
Нападач је погодио Фица са четири метка са мале удаљености док је премијер поздрављао своје присталице након сједнице Владе у граду Хандлова 15. маја.
Фицо /59/ је погођен у стомак и у тешком стању је пребачен у болницу у Банској Бистрици. Одмах је подвргнут операцији која је трајала дуже од пет часова и још једној два дана касније.
Нападач, идентификован као Јурај Ц. /71/, приведен је на лицу мјеста и оптужен за покушај убиства са предумишљајем.
(Срна) Фото: АП

Коментари / 5
Оставите коментарКонституент
31.05.2024 10:31Ове диктаторе и русофиле ни маљем не мозес усрецити акамо ли метком и тојос два,
ОДГОВОРИТЕРе
31.05.2024 11:19Америка ти у срцу а !? Тоо , само порени!
Срецно оздрављење
31.05.2024 11:01До конацне победе
ОДГОВОРИТЕЛијеп цовјек
31.05.2024 17:23Интелигентан храбар а родољуб. Молимо се Богу за брз и потпун опоравак.
ОДГОВОРИТЕМи срби
31.05.2024 17:28Волимо и дубоко постујемо господина Фица. Радјали нам се такви синови сиром планете.
ОДГОВОРИТЕ