Циципас избацио Синера и пласирао се у финале мастерса

Грчки тенисер Стефанос Циципас први је финалиста мастерса у Монте Карлу пошто је после велике борбе победио Италијана Јаника Синера резултатом 2:1 (6:4, 3:6, 6:4) за два сата и 39 минута.

Спорт 13.04.2024 | 17:01

Циципас је освојио први сет пошто је направио један брејк, а ниједном није дозволио Синеру да му одузме сервис.

У другом сету виђена је обрнута ситуација, Синер је чувао свој сервис и направио један брејк за изједначење и увођење меча у одлучујући сет.

Већ на старту трећег сета Синер је направио брејк, а код вођства 3:2 драстично је оштећен јер су судије погрешиле на његову брејк лопту за вођство 4:2.

Код резултата 4:3 Синер је затражио медицински тајм-аут због бола у нози, а по повратку Италијана на терен Циципас је искористио тек пету брејк лопту у гему и тако се вратио у меч.

Затим је потврдио брејк освајањем сервиса и онда на сервис Синера искористио прву меч лопту за пласман у финале. Циципас ће у сутрашњем финалу играти против победника меча између српског тенисера Новака Ђоковића и норвешког тенисера Каспера Руда.