Партизан на крилима Кабокла срушио Басконију у Арени

Кошаркаши Партизана савладали су Басконију у утакмици 30. кола Евролиге резултатом 87:83.

Спорт 19.03.2024 | 22:50

Партизан је уписао 14 тријумф уз 16 пораза и тренутно је десети на табели, последњем које води у разигравање.

Басконија уписала 14 пораз уз 16 победа и тренутно је девета на табели.

Партизан је на крилима публике сјајно ушао у меч.

Највише захваљујући расположеном Кабоклу црно-бели су констатно били у вођству и имали +7 након прве деонице 23:16.

У другој четвртини разиграо се и Аврамовић, и Партизан је дошао до +11. Уследио је пад у финишу друге четвртине и свега + 2 на полувремену 44:42

Партизан се опет разиграо у наставку. Камински је ушао у серију и црно-бели су поново стекли +10 58:48.

Хауард је серијом спречио Партизан да преломи меч у у овом кварталу и у последњих десет минута ушло се са +9 69:60.

За разлику од неких ранијих дуела Партизан је успео да сачува предност и забележи изузетно важну победу иакос е поново коцкао у финишу.

Хероји победе Партизана били су центри Бруно Кабокло са 18 иФренк Камински са 20 поена.

Најбољи код гостију очекивано је био Маркус Хауард са 26 поена.

У наредном колу већ у четвртак Партизан дочекује Реал Мадрид.