Убједљива побједа Партизана против Игокее у Лакташима

Кошаркаши Партизана победили су вечерас на гостовању екипу Игокее резултатом 98:52 у утакмици 20. кола АБА регионалне лиге.

Кошарка 11.02.2024 | 19:23

Партизан је након ове победе остао на трећем месту на табели са скором 14/6, док је клуб из Лакташа на петој позицији са 11 победа и девет пораза.

Гости су боље отворили утакмицу, углавном до поена долазећи преко рекета. Игокеа се ипак до краја прве деонице вратила у меча и успела да смањи заостатак на само два поена.

Партизан се почетком друге четвртине мучио у нападу, нико није био рапсположен поред Ледеја. Серијом 9-0 половином четвртине Партизан је отишао на плус 10 и ту предност одржавао до краја првог полувремена.

У трећој деоници је одређен победник овог сусрета. Партизан је заиграо агреисвније у одбрани, што му је омогућило бржу игру. Са друге стране су смањили грешке у нападу и тако успели да дођу до предности од 29 поена. Током последњ деонице предност гостију је само расла, да би на крају износила 48 поена.

Најефикаснији у саставу Партизана био је Матеуш Понитка са 16 поена и три скока, док је Бруно Кабокло додао 14 поена и три скока. У екипи Игокее истакао се Един Атић са 10 поена, три скока и две асистенције.

(Тањуг) Фото: Независне