Јокић постигао 29 поена у побједи Денвера

- Кошаркаши Денвера победили су на свом терену екипу Портланда резултатом 112:103 у ноћашњем мечу НБА лиге.

Кошарка 05.02.2024 | 09:15

Најефикаснији у редовима актуелног шампиона НБА лиге био је српски кошаркаш Никола Јокић, који је за 34 минута на терену постигао 29 поена и имао осам скокова и седам асистенција. Џамал Мареј је постигао 21 поен и имао је 10 асистенција, док су Мајкл Портер, Арон Гордон и Пејтон Вотсон убацили по 12 поена.

Код гостију, најбољи је био Деандре Ејтон, који је постигао 27 поена, док је Анферни Симонс додао 26.

Кошаркаши Оклахоме победили су на свом терену после два продужетка Торонто резултатом 135:127.

Најефикаснији у победничком тиму био је Џош Гиди са 24 поена, док је Шеј Гилџес-Александер убацио 23. Лу Дорт и Чет Холмгрен су додали по 22 поена. Српски кошаркаш Василије Мицић провео је на терену 14 минута, а за то време забележио је три поена, пет асистенција и један скок, док његов сународник Алексеј Покушевски није играо.

У екипи Торонта, коју са клупе предводи српски тренер Дарко Рајаковић, најбољи је био Ар Џеј Барет са 23 поена, док су Скоти Барнс, Џејкоб Пелтл и Денис Шредер убацили по 17.

Кошаркаши Лос Анђелес Клиперса победили су у гостима екипу Мајамија резултатом 103:95. Најефикаснији у тиму из Лос Анђелеса је био Кавај Ленард са 25 поена и 11 скокова. Џејмс Харден је постигао 21 поен и имао је 11 асистенција и осам скокова.

Код домаћих, најефикаснији је био Џими Батлер са 21 поеном, док српски кошаркаш Никола Јовић није играо.

У осталим ноћашњим утакмицама НБА лиге, постигнути су следећи резултати: Детроит - Орландо 99:111, Вашингтон - Финикс 112:140, Бостон - Мемфис 131:91, Шарлот - Индијана 99:115, Минесота - Хјустон 111:90 и Јута - Милвоки 123:108.

(Тањуг) Фото: Тањуг/АП