Кошаркаши Звезде савладали Партизан у вјечитом дербију

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Партизан у утакмици 18. кола АБА лиге резултатом 88:86 (28:15, 27:23, 17:18, 16:30).

Кошарка 28.01.2024 | 21:40

Црвено-бели су уписали 16. победу и уз два пораза имају три победе више у односу на вечитог ривала.

Дерби је одигран пред навијачима Црвене звезде, а у "Арени" је било присутно 18.796 гледалаца.

Дерби је обиловао тензијама. У више наврата су се играчи оба тима нашли у клинчу, судије су као бомбоне делиле неспортске и техничке грешке како би смирили тензије. Оба тренера су такође зарадила техничке грешке. Зек Ледеј је искључен пошто је зарадио и неспортску и техничку грешку.

Црвена звезда је много боље отворила меч. Везала је три тројке на старту за 9:0 и одржавала високу предност практично до почетка последње четвртине. Црвено-бели су имали и 21 поен вишка у једном тренутку.

Партизан је успео да се дигне у последњој четвртини и серијом тројки опасно припрети.

Поенима Нанелија 11 секунди пре краја црно-бели су стигли до изједначења - 86:86.

Утакмицу је решио Јаго Дос Сантос који је из тешке ситуације четири секунде пре краја погодио за два. Партизан није успео да реализује последњи напад.

Курир спорт Фото:  @старспорт