Кошаркаши Црвене Звезде поражени од Басконије

- Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Басконије у Арени резултатом 91:90 у 22. колу Евролиге.

Кошарка 18.01.2024 | 22:30
Црвена звезда сад има скор 9-13, а Басконија 12-10.

Домаћин је у меч ушао значајно ослабљен, без Немање Недовића, Николе Топића и Милоша Теодосића, али изабраницима Јаниса Сферопулоса су и поред тога много боље отворили меч.

Већ у првој деоници Звезда је стекла двоцифрену предност, а Басконија је само једном у првом полувремену успела да се приближи (40:45), али је Звезда тај напад одбила и на полувреме отишла са плус девет (52:43).

Предвођена феноменалним Маркусом Хауардом Басконија је за мање од четири минута игре у другом полувремену стигла до 54:54.

У последњих 10 минута ушло се са 69:62 за госте захваљући тројци Вање Маринковића уз звук сирене.

На 8.44 пре краја први пут је Басконија имала двоцифрену предност - 74:63.

Тројком Рокаса Гедраитиса Звезда је на 1.51 пре краја стигла на само минус један (83:84).

На 55 секунди пре краја било је 88:83 за Басконију, а претходно је Лука Митровић промашио два везана слободна бацања.

После катастрофалне грешке Хауарда, Звезда је поенима Јага дос Сантоса стигла на минус један (87:88) на 14 секунди пре краја.

Бивши кошаркаш Партизана Коди Милер Мекинтајер је 11 секунди пре краја дао прво, па промашио друго бацање, али је Басконија ухватила скок у нападу, уследио је фаул, па је осам секунди пре краја Вања Маринковић имао два бацања, погодио оба и решио питање победника.

Јаго дос Сантос је предводио Звезду са 26 поена, Гедраитис је дао 13, дебитант Џавонте Смарт 11, а 10 Адам Ханга.

Басконију је предводио расположени Хауард са 32 поена, Маринковић је дао 18, Чима Монеке 13, а Мат Костело 10.

У наредном колу Црвена звезда гостује Алби.

(Тањуг) Фото: Тањуг