Партизан прокоцкао 17 разлике и изгубио од Фенербахчеа

Кошаркаши Партизана поражени су у утакмици 20. кола Евролиге од Фенербахчеа у Истанбулу резултатом 91:76 (19:31, 24:17, 25:16, 23:12).

Спорт 09.01.2024 | 20:25

Црно-бели су сада на учинку 10-10, док је Фенербахче забележио 12. тријумф.

Пантер је постигао 18 поена, Нанели 14 поена, Кабокло 13, а Смит 11 поена.

Код домаћина Дорси је постигао 24 поена, Гудурић 15, Сестина 14, а Хејс-Дејвис 12.

Била је ово утакмица са два лица Партизана. Сјајна прва четвртина, можда и најбоља ове сезоне, и 31 убачени поен. Почетком друге четвртине Партизан је стекао и великих 17 поена вишка (36:19), али је тада и стао.

Фенербахче је до полувремена, на крилима Дорсија, успео да се приближи на четири поена минуса. У трећој четврти турски тим је повео са четири поена, а онда утакмицу решио почетком последње четвртине.

Домаћин је направио серију 14:0, укупно 24:2 и преломио утакмицу. Партизан је више од осам минута био без поена.

Већ у петак Партизан дочекује Макаби, сада већ са императивом победе. Фенербахче ће угостити Бајерн.