Црвена звезда побиједила Сплит у 13. колу АБА лиге

- Кошаркаши Црвене звезде победили су вечерас у Железнику екипу Сплита резултатом 89:67 (21:16, 26:18, 24:17, 18:16) у мечу 13. кола регионалне АБА лиге.

Кошарка 24.12.2023 | 21:22

Најефикаснији у екипи Црвене звезде био је Мајк Тоби са 24 поена, док је Лука Митровић додао 14. Код гостију, најбољи је био Шенон Шортер са 17 поена.

"Црвено-бели" су први на табели АБА лиге са 12 победа и једним поразом, док је Сплит на 11. позицији са учинком 4/9.

Црвена звезда ће у наредном колу регионалног такмичења, 30. децембра на свом терену дочекати Игокеу, док ће Сплит дан раније гостовати Студентском центру.

"Црвено-бели" су прву четвртину решили у своју корист резултатом 21:16. Предност шампиона Србије је расла из минута у минут, а Звезда је прво полувреме добила резултатом 47:34.

Црвена звезда је наставила са добром игром у другом полувремену, а лидер АБА лиге је на крају заслужено стигао до убедљиве победе.

"Црвено-бели" су меч са Сплитом одиграли у Железнику, пошто су биле заузете Штарк арена и дворана "Александар Николић".

(Тањуг) Фото: АБА лига