Кошаркаши Црвене звезде поражени код куће од Реала

- Кошаркаши Црвене звезде поражени су данас од Реала резултатом 72:58 у мечу 15. кола Евролиге.

Кошарка 19.12.2023 | 21:19

Звезда сад има скор 5-10, а лидер Евролиге Реал 14-1.

Домаћин је много боље отворио меч и водио 7:0 и 14:6, али Реал је и без повређених Габријела Дека, Рудија Фернандеза и Гершона Јабуселеа узвратио па је на крају прве деонице било 20:20.

Реал је у финишу друге деоницw први пут имао двоцифрену предност (43:33), а на полувремену је било 45:34 за госте.

Реал је на почетку треће деонице имао плус 15 (49:34), а у последњих 10 минута се ушло вођством гостију 61:45. Четири минута пре краја Реал је водио 68:50 и тад је било јасно да ће актуелни шампион Европе остварити победу.

Најефикаснији у редовима Звезде били су Милош Теодосић и Лука Митровић са по 14 поена, Адам Ханга је дао 10.

Реал је предводио Марио Хезоња са 17 поена и 10 скокова, Венсан Поарије је дао 14 поена, а Ели Ндиаје 10.

Факундо Кампацо, који је пре меча добио пригодан поклон и громогласне аплаузе навијача Звезде, окончао је меч са три поена, четири скока и две асистенције.

Црвена звезда у наредном колу, већ у четвртак, гостује Макабију у београдској дворани "Александар Николић", док ће Реал истог дана угостити Партизан.

(Тањуг) Фото: Тањуг