Магија Николе Јокића: 39 кошева за побједу Денвера

Никола Јокић је имао још једно сјајно вече у НБА.

Вијести 27.11.2023 | 11:15

Центар Нагетса био је доминантна фигура меча у којем је Денвер у Бол Арени победио Сан Антонио са 132:120.

Мало је недостајало да Јокић упише нови трипл-дабл, постигао је за њега рекордних 39 поена уовој сезони уз 11 скокова, девет асистенција и једну украдену лопту.

Јокић је имао 17/29 при шуту из игре, и максималних 5/5 са линије бацања.

Спарси су доживели 12. узастопни пораз, док је Денвер уписао 11. победу и прву после два узастопна пораза.

Тако су се изабраници Мајкла Мелоуна опоравили после негативног периода у којем су изгубили четири од пет мечева на гостовању, као и после пораза од Хјустона у НБА купу.

У редовима Денвера, одличан је био и Мајкл Портер Јуниор са 25 поена, седм скокова и две асистенције, дој је Реџи Џексон додао 20, а Кентавијус Колдвел-Поуп 16 поена.

Код Спарса, најефикаснији је био млади Виктор Вембањама са 22 поена, 11 скокова, две асистенције и шест украдених лопти.

Девин Весел је додао 19, а Малаки Бранам 15 поена.

Победа Денвера није долазила у питање, на полувремену су имали 72:60, да би у последњу четвртину ушли са 23 поена предности, 107:84.

За Денвер нема стајања, већ наредне ноћи од 04.30 следи им гостовање ЛА Клиперсима.

(Б92) Фото: Профимедиа/Б92