Кошаркаши Црвене звезде побиједили Бајерн у Београду

Кошаркаши Црвене звезде победили су вечерас екипу Бајерна резултатом 74:68 у 6. колу Евролиге.

Србија 02.11.2023 | 22:00

Обе екипе су лоше ушле у меч, први поени су постигнути тек после 150 секунди игре. Изузетно неефикасна прва деоница у којој је Звезда за три поена шутирала 0/8 окончана је предношћу Бајерна - 19:12.

И у другој деоници екипе су се мучиле са процентом шута. Средином четвртине Бајерн је имао плус осам (27:19), али је уследила серија Звезде 5:0.

Одговорио је Бајерн и на 2.20 пре краја полувремена, после две везане тројке, отишао на плус девет (35:26).

Серијом 7:0 Звезда је на полувреме отишла са само минус два (33:35).

Друго полувреме Бајерн је отворио серијом 17:5 за максималних плус 14 - 52:38. Уследила је велика серија Звезде која је у последњу деоницу ушла са минус шест (53:59).

Наставила је Звезда са одличном игром и на девет минута пре краја било је 59:59.

Четири и по минута пре краја домаћин је повео 65:60.

Није се Бајерн предао, па је на 76 секунди пре краја било 68:68.

Тројком Јаго Сантоса 19 секунди пре краја Звезда је преломила меч и стигла до друге евролигашке победе у сезони и тако прекинула серију од четири пораза у елитном такмичењу.

Звезда је на вечерашњем мечу била без Бранка Лазића и Немање Недовића, који су на поштеди због повреда.

Најефикаснији у редовима Звезде био је Милош Теодосић са 16 поена, а Шабаз Нејпир и Лука Митровић су дали по 11.

Код Бајерна је највише поена дао Карсен Едвардс - 16. Исак Бонга и Леандро Болмаро су дали по 12, а Серж Ибака 10.

(Тањуг) Фото: спортал/блиц

У наредном колу Звезда следећег петка гостује Барселони.