Мађари побједом надомак ЕП, Србији "тежи пут"

- Фудбалска репрезентација Србије поражена је вечерас од Мађарске у Будимпешти 2:1 (2:1) у утакмици Г групе квалификација за ЕУРО 2024.

Фудбал 14.10.2023 | 23:08

Мађарска је овом победом скоро извесно обезбедила прво место и пласман на финални турнир, а Србији преостаје "тежи пут" у предстојећим дуелима са Црном Гором и Бугарском у борби за друго место.

Селектор Драган Стојковић Пикси "експериментисао" је са саставом, оставио на клупи капитена Душана Тадића и Филипа Костића, па на полувремену "признао грешку" и послао их на терен.

Мађари су повели голом Барнабаша Варге у 21. минуту, изједначио је Страхиња Павловић у 33, главом после корнера Андрије Живковића, да би само минут касније Роланд Салаи фантастичним поготком донео нову предност домаћину.

У наставку су виђене бројне шансе са обе стране, ВАР је поништио два гола Александру Митровићу, Тадић и Павловић су у истом нападу погодили стативу, пречку је са друге стране погодио Варга, сјајну шансу имао је и Бендегуз Бола, да би најбољу прилику за изједначење промашио Никола Миленковић дубоко у надокнади времена.

Раније данас Литванија је у другом мечу групе савладала Бугарску у Софији 2:0.

На табели Мађари имају 13 бодова, Србија 10, Црна Гора осам, Литванија пет, а Бугари два.

Србија за три дана дочекује Црну Гору на стадиону "Рајко Митић" у Београду, док Мађарска гостује Литванији.

(Тањуг) Фото: Срдјан Стевановиц/Старспорт.рс