Кошаркаши Црвене звезде изгубили од Бајерна

Кошаркаши Црвене звезде нису успели да освоје турнир "Магента куп" у Берлину јер су данас у финалу изгубили од Бајерна који је славио резултатом 84:82 (17:25, 18:21, 20:14, 29:22) иако је на пет минута пре краја имао двоцифрен минус.

Кошарка 17.09.2023 | 20:48

Прво полувреме је у потпуности припало Звезди, која је у другој деоници стекла двоцифрену предност.

У 24. минуту Звезда је имала плус 11 (51:40), али је од тог тренутка Бајерн кренуо да се диже и враћа у меч.

Звезда је на пет минута до краја имала великих плус 10 и деловало је да ће рутински привести меч крају, али је Бајерн искористио велики пад у игри београдског клуба и у потпуности се вратио у меч.

Бајерн је до првог вођства на мечу стигао 50 секунди пре краја, а затим тројком Карсена Едвардса обезбедио победу и освајање турнира.

Екипа тренера Душка Ивановића је имала значајну подршку са трибина, пошто се у дворани у Берлину окупило више стотина присталица "црвено-белих".

(Тањуг) Фото: Принтскрин