Фудбалери Србије побиједили Литванију у Каунасу 3:1

- Фудбалска репрезентација Србије савладала је вечерас Литванију у Каунасу 3:1 (3:1) у утакмици Г групе квалификација за ЕУРО 2024.

Фудбал 10.09.2023 | 22:47

Троструки стрелац за српски тим био је Александар Митровић, у 21. и 32. минуту главом после центаршутева Филипа Младеновића, а у 43. минуту на асистенцију капитена Душана Тадића.

Митровић, најбољи стрелац у историји Србије, сада има 55 голова за државни тим.

Једини гол за Литванце постигао је Гитис Палаускас у 45. минуту.

После пораза од Мађарске у прошлом колу (2:1) селектор Драган Стојковић "мешао је карте" - од првог заиграли су Младеновић, Андрија Живковић, Срђан Бабић, Иван Илић и Никола Миленковић.

На клупи су остали Филип Костић и Страхиња Павловић, а шансу у наставку добили су Душан Влаховић, Стефан Митровић, Лазар Самарџић, Немања Радоњић и Урош Рачић.

Србија се на табели изједначила са Мађарском са по 10 бодова, Црна Гора има осам, а Бугарска и Литванија по два бода.

Србија 14. октобра гостује Мађарској, а три дана касније дочекује Црну Гору.

(Тањуг) Фото: Фото: ЕПА-ЕФЕ/ТОМС КАЛНИНС