Кошаркаши Србије вечерас побиједили Порторико

- Кошаркашка репрезентација Србије победила је вечерас Порторико 110:75 (26:13, 39:12, 24:21, 21:29) у припремном мечу пред Светско првенство.

Кошарка 16.08.2023 | 21:01

Пред око 12.000 гледалаца у Штарк Арени у селекцији Србије најефикаснији је Огњен Добрић са 23 поена, док је Богдан Богдановић додао 15 поена.

У репрезентацији Порторика најбољи су били Алим Форд са 10 поена и Стивен Томпсон са девет поена.

Пре почетка утакмице председник Кошаркашког савеза Србије Предраг Даниловић уручио је Богдану Богдановићу дрес са бројем 100, за јубиларни број мечева које је новопечени капитен одиграо за Србију.

Од самог почетка утакмице видела се велика разлика у квалитету екипа, Србија је већ током прве четвртине стекла двоцифрену предност. Предност Србије расла је из минута у минут, да би на полувремену било чак 40 разлике (65:25).

Нису се ту изабраници Светислава Пешића зауставили, средином треће деонице имали су максималних плус 52 (87:35). У последњој деоници Порторико је успео мало да смањи предност Србије.

Пешић је дао шансу свим играчима, а у финишу меча за репрезентацију је дебитовао 18-годишњи Никола Топић, који је недавно као МВП предводио јуниоре Србије до титуле првака Европе.

Топић је са слободних бацања уписао прва четири поена у дресу "Орлова".

Репрезентација ће у четвртак увече полетети за Шенжен, где ће одиграти још два припремна меча (20. август против домаћина Кине и 21. августа против Бразила).

Светско првенство почиње 25. августа, а Србија и Порторико ће играти међусобно већ 28. августа у оквиру Б групе.