Јуниори Србије нови шампион Европе у кошарци

- Јуниорска репрезентација Србије нови је шампион Европе за играче до 18 година пошто је данас у финалу у Нишу победила браниоца титуле Шпанију резултатом 81:71 (24:24, 17:16, 15:11, 25:20).

Кошарка 30.07.2023 | 22:57
Прва четвртина протекла је углавном у резултатској "клацкалици", а највећа предност коју је имала Шпанија износила је пет поена.
И у другој четвртини је било слично, Шпанија је имала плус пет у једном тренутку, али је на крају полувремена било плус један за "орлиће" - 41:40.

У трећој деоници виђена је "рововска борба", тешко се стизало до поена, али Србија је, ношена огромном подршком са трибина распродате дворане "Чаир" успела да у једном тренутку стекне великих плус седам.

Није се предала Шпанија, почетком четврте четвртине стигла је минус два - 54:56, али је уследила серија Србије 7:0 за до тог тренутка највећих плус девет (63:54).

Шест минута пре краја изабраници Ненада Стефановића су повели са 13 разлике (69:56) и већ тад је било јасно да ће се окитити титулом првака Европе, Шпанци нису више успели да запрете.

Никола Топић је био најефикаснији у Србији и на мечу са 24 поена, Митар Бошњаковић је дао 21, а Андреј Мушицки 12.

Марио Сент-Супери је предводио Шпанију са 17 поена, Хуго Гонзалес је дао 16, а Лукас Лангарита и Адај Мара по 12.

Бронзану медаљу освојили су Немци који су победили Француску 67:59.