Партизан освојио прву АБА титулу послије 10 година

- Кошаркаши Партизана освојили су рекордну седму титулу првака АБА лиге, прву после 10 година, пошто су у петом, одлучујућем мечу финалне серије победили Црвену звезду 96:85 (30:18, 24:16, 21:34, 21:17).

Кошарка 22.06.2023 | 22:19

Партизан је много боље отворио меч, водио је 16:9 на половини прве деонице. Прву значајнију предност у првој четвртини Партизан је стекао у 10. минуту (30:18), што је био и резултат којим је окончана деоница.

У првој четвртини Партизан је дао чак шест тројки из осам покушаја, од чега по две Кевин Пантер и Џејмс Нанели.

После две везане тројке Зека Ледеја, Партизан је на старту друге деонице стекао предност од 16 поена (36:20), а затим и од 20 (46:26).

У 18. минуту било је плус 21 (52:31), а полувреме је окончано резултатом 54:34.

Почетак треће деонице припао је гостима, који су направили серију 9:3. Тројком Бена Бентила у 25. минуту смањила је Звезда на минус 11 (50:61), али је Партизан тај напад гостију одбио поенима Пантера и Матијаса Лесора.

Новом серијом Звезда је први пут после прве деонице дошла на једоцифрени минус (62:70, па 64:71).

У последњу четвртину ушло се са 75:68 за Партизан, после тројке Факунда Кампаца уз звук сирене.

Да ће бити велике драме у финишу, било је јасно кад је у Звезда пришла на само минус (75:79), на шест минута пре краја.

Три и по минута пре краја после закуцавања Дантеа Ексума Партизан је повео 85:76, да би на 2.44 пре краја имао огромних плус 12 (89:77).

Убедљиво најефикаснији у Партизану био је  Пантер са 32 поена , Ледеј је дао 15, Нанели 12, а Лесор и Ексум по 10.
Звезду је предводио расположени Огњен Добрић са 18 поена, Бентил је дао 15, Немања Недовић 12, а Кампацо 10.

Утакмица је одиграна у фантастичној атмосфери и протекла је без инцидената, а у Арени је било за АБА лигу рекордних 22.198 навијача.

(Тањуг) Фото: Тањуг