Брутални Јокић води Денвер ка финалу Запада! ВИДЕО

Кошаркаши Денвер Нагетса победили су Финикс Сансе 97:87, у другој утакмици полуфинала Западне конференције.

Кошарка 02.05.2023 | 08:52

Српски кошаркаш Никола Јокић одиграо је маестралну партију, чиме је још једном подсетио зашто је двоструки узастопни МВП.

Јокић је утакмицу завршио са 39 поена, 16 скокова, пет асистенција, две украдене лопте и једном блокадом, те је апсолутно доминирао под обручима.

Од 39 поена, Јокић је чак 26 постигао у другом полувремену када је практично сам носио Нагетсе јер је Џамал Мареј промашио чак 10 од првих 11 шутева (0/7 тројке) на мечу.

Нагетси су меч преломили у послесњих десетск минута серијом 25:10, када се, поред Јокића, разиграо Кентевијус Калдвел-Поуп који је у овом периоду постигао три тројке.

Важну улогу имао је и Брус Браун на дефанзивном делу терена, а тачку на утакмицу ставио је Џамал Мареј кошем уз фаул на 44 секунде до краја.

Мареј није одиграо добру утакмицу, али је Денвер и поред тога успео да победи Сансе и тиме поведе 2-0 у серији.

У пораженом тиму Букер је постигао 35 поена, Дурент 24, док је Крис Пол одиграо само 25 минута, пошто се повредио у трећој четвртини.

Никола Јокић био је веома расположен на почетку утакмице, што се не може рећи и за његове саиграче који нису могли ништа да погоде у првој четвртини.

Виђена је потпуно различита утакмица у односу на први сусрет, са доста више промашаја и бољих одбрана, те се четвртина завршила "европским" резултатаом – 18:21.

Од осамнаест поена Нагетса, Јокић је постигао 11 у првих дванаест минута игре.

Денвер је боље отворио другу четвртину, клупа је радила сјајан посао и дефанзивно су изгледали веома добро.

Серијом 12:3 дошли су до шест поена предности (30:24), али до краја полувремена нису успели да наставе у истом ритму.

Финикс се преко расположеног Девина Букера вратио и повратио минималну предност, те се на паузу отишло са резултатом – 40:42.

Нагетси су шутирали само 3/13 за три, Мареј је имао четири, Поуп три, а Портер само два поена.

Двоцифирени су били једино Јокић са 13 и Гордон са 10 поена. Код Санса, Букер је био најефикаснији са 17 поена.

Санси су ушли спремно у трећу четвртину, што се није могло рећи и за домаћина.

Џамал Мареј играо је јако лоше, док су Букер и Дурент одржавали предност на страни екипе из Аризоне.

Екипа Монтија Вилијамса дошла је до максималних +8 (51:59), чинило се да утакмица иде на њихову воденицу, али онда је Никола Јокић показао зашто је најбољи кошаркаш на свету.

У завршници треће четвртине постигао је девет поена заредом, чиме је приближио екипу на -3 пред последњих 12 минута игре, 70:73.

Јокић је за три четвртине постигао 31 поена, као и Букер у редовима Санса.

Као што смо написали на почетку текста, четврта четвртина била је кључна.

У овом периоду Денвер је примио само 14 поена, убацио је 27 и апсолутно заслужено је дошао до 2-0 у серији.

Појавио се Калдвел-Поуп са три тројке, Јокић је бриљирао у нападу, Брус Браун у одбрани, а на крају је допринос дао и Џамал Мареј, иако је све у свему одиграло лошу утакмицу.

Серија се сада сели у Финикс и видећемо каква ће бити реакција Санса.

Денвер се налази на две победе од финала Запада, али далеко да је посао готов.