Црнадак са шефом бањалучке канцеларије ОХР-а
Потпредсједник ПДП-а Игор Црнадак састао се данас са шефом бањалучке канцеларије ОХР-а и замјеником високог представника у БиХ, амбасадором Ласлом Маркусом.
Република Српска 03.04.2023 | 17:11
Црнадак је упознао Маркуса са ставом да ПДП наставља своју борбу за европску и слободну Републику Српску са јаким институцијама, за владавину права и рушење СНСД режима који је довео до потпуног уплитања корупције и организиваног криминала у политику и државне институције, те до масовног одласка становништва, који се наставља и ове године.
- Представници ЕУ, ОХР и други међународни фактори у БиХ носе велики дио одговорности за тренутно стање у БиХ, јер су прихватили резултате нерегуларних избора за предсједника Републике Српске и подржали што брже формирање власти, без обзира што избори нису били регуларни и што су знали да подржавају недемократске и антиевропске појединце и структуре – поручио је Црнадак током састанка.
Он је додао да, нажалост, три и по мјесеца након што је БиХ додјељен статус званичног кандидата за чланство у ЕУ, владајућа коалиција СНСД-ХДЗ-Тројка није успјела да реализује ниједну препоруку Европске комисије из 2020. године, нити да испуни било који од 8 услова ЕУ од 15. децембра 2022.
- Напротив, усвајањем диктаторског нацрта закона који криминализује било какву критичку ријеч у Републици Српској власт је направила корак уназад на европском пут – навео је Црнадак.
Обзиром да се у јавности помиње могућност наметања одређених закона, у складу са тзв. Бонским овлаштењима, Црнадак је истакао да наметања нису добро рјешење за БиХ, али да ако ОХР већ нешто мисли наметнути да то треба бити измјена Изборног закона, односно увођење скенирања гласачких листића, отиска прста као верификације идентификације бирача и видео надзор на бирачким мјестима.
- Ово би коначно омогућило фер и поштене изборе, али за таква рјешења четири делегата СНСД сигурно неће гласати у Дому народа Парламентарне скупштине БиХ и зато не постоји друга могућност обезбјеђивања једног од основних права свих грађана у БиХ, да бирају и да буду бирани на слободан начин, без притисака, уцјена и пријетњи – поручио је Црнадак.
Црнадак је додао да се Република Српска и БиХ налазе на прекретници, да је важно да се у мјесецима пред нама направе крупни реформски и европски кораци, а ако се то не догоди постоји озбиљан ризик да се изгуби западна и европска оријентација и да владајуће антиевропске снаге земљу поведу у другом смјеру.
(БН)

Коментари / 13
Оставите коментарМилан
03.04.2023 19:34Навика је чудо! Та партије и јесте састављала спискове 2004.године за смјену 59 функционера у једом дану.
ОДГОВОРИТЕРе
04.04.2023 09:41Мислис,додиг састављао списак. Када је олбрајтовој љубио руке.
Ре Милан
04.04.2023 16:36Магаре кога је то тенк довео на власт?
Ха ха
04.04.2023 17:41Овај милан упоран. Де баји продужи мандат бар још сто година
Милан
04.04.2023 19:01Како истина боли
Ре Милан
05.04.2023 05:22Магаре спискове давао онај сто на тенку додје на власт.
Јоја
03.04.2023 20:46Ваљда трази помоц
ОДГОВОРИТЕ+
04.04.2023 06:07ЦРНАДАК. ТВОЈИ ДОКАЗИ СУ ТАЧНИ. НИКО НАМ НЕЋЕ ПОМОЋИ. ВИ ОПОЗИЦИЈА СТЕ У ПРАВУ. ЗНАМ. ВЛАСТ УПРАВЉА СА РЕСУРСИМА. ЧАК ЈЕ ДОДИК ДАВНО И ЦРКВЕЊАКЕ ПОДМИТИО. САМО НАЂИТЕ ИДЕЈУ, КОЈА ЋЕ НАРОД САВ ПОКРЕНУТИ. ПОЛИТИКА ДОДИКОВА И ЕКОНОМИЈА ЛОША, ЈЕ ОТИЈЕРАЛА НАРОД ОДАВДЕ. ТО ЈЕ ЗЛО.
ОДГОВОРИТЕДимитрије
04.04.2023 08:03Свака цаст Црнадку, увео би нас у НАТО за двајс секунди. Како је азуран према ЕУ.
ОДГОВОРИТЕРе Димитрије!
04.04.2023 15:11Па није се Црнадак сликао по НАТО носачима,него неко други.Није Црнадак слао писмо у коме тражи пријем у НАТО него неки други чико! Ајде сад по сендвич па на спавање доста за данас,зарадио си поштено сендвич!
Лелоис
04.04.2023 10:40Јасно је ко је сеф.
ОДГОВОРИТЕДрагутин
04.04.2023 15:29Исти Путин.
ОДГОВОРИТЕСимеун
04.04.2023 16:54Зар је овај Црнадак јос у политици, никад ниста паметно није урадио за РС.
ОДГОВОРИТЕ