Држављанин БиХ осуђен у Аустрији због преваре
Држављанин Босне и Херцеговине осуђен је данас на двије и по године робије након што је суд у граду Риед одлучио да је крив по свим тачкама оптужнице која га терете за тешку превару аустријске фирме, од које је успио да током три године извуче 300.000 евра.
Регион 08.03.2023 | 22:15
Како стоји у оптужници, он је то радио преко лажних фактура и доставница. Иако је и сам јавни тужилац признао да је у компанији заказало рачуноводство и контрола, то опет не мијења ствар да је оптужени, са саучесницима, од компаније направио “сопствени банкомат”.
Како је у завршној ријечи рекао тужилац, оптужени, који је осуђиван и раније, представљао се као власник словеначке компаније и тако извукао огромне суме новца из компаније са сједиштем у Горњој Аустрији, а све је трајало од 2017. до 2020. године.
У оптужници стоји да је компанија свеукупно оштећена за 2,3 милиоан евра, а оптужени, сад већ осуђени, се терети за износ од 300.000. Наводно, превара је трајала све до 2020. године, када је један од радник открио сумњиве радње.
Ипак, осуђени је још на почетку суђења испричао сасвим другу причу, а то је да је он овој компанији од 2015. године испоручивао палете и кутије, а да су му након неког времена пришли радници компаније, предложили му ову “шему”, говорећи да то раде и са другим добављачима.
Наводно, новац који би добио на овај начин дијелио је са тим радницима, а наводно је њему ишло 2000 до 3000 евра мјесечно, тако да то није било ни приближно цифри за коју га терете.
Он је током суђења оптужио раднике тог предузећа, али су они све порекли. Током суђења јавни тужилац је признао да су постојали велики пропусти у самој фирми, гдје није било адекватне контроле, али да то није предмет овог суђења.
(Независне) Фото:Курир
Коментари / 6
Оставите коментарМилка
08.03.2023 21:56Тако и треба, сви смо ми робови у аустрији, радимо 11 сати дневно. Немамо времена низаста, а све је јако скупо. Узас!
ОДГОВОРИТЕБато
09.03.2023 11:04Па ко те тјерао да идеш робовати ?
Милка
09.03.2023 13:23Сине немој безобразан бити, лазу сви да је љепо у аустрији. Преварена сам јер наси људи који зиве овдје су прицали бајке. А истина је да зиве као пацови, вјеруј као пацови. Морас стипса бити да би опстао.
ха ха,
09.03.2023 17:20Иди назад одакле долазис ако ти неваља.
Ана Марија
08.03.2023 22:33Види се да саме паметнице одосе одавде...ма браво мало ли је па се красти и отимати треба зуљају опанци па то ти је...
ОДГОВОРИТЕИлија цворовиц
09.03.2023 06:16И,како је на крају преварио фирме??
ОДГОВОРИТЕ