Партизан побиједио Бајерн у Минхену у 24. колу Евролиге

Кошаркаши Партизана победили су вечерас у Минхену екипу Бајерна резултатом 82:71 (19:19, 20:14, 21:12, 22:26) у мечу 24. кола Евролиге.

Кошарка 09.02.2023 | 22:55

Најефикаснији у екипи Партизана најефикаснији је био Кевин Пантер са 19 поена, док је Матијас Лесор убацио 16. Џејмс Нанели је додао 15, а Данте Егзум 11 поена.

Код домаћих, најбољи је био Денис Сили са 11 поена, док су Кори Волден и Ник Вајлер-Баб додали по 10. "Црно-бели" имају скор од 13 победа и 11 пораза, док је Бајерн у доњем делу табелие са девет тријумфа и 15 пораза.

Партизан је на овом мечу играо без Јианиса Папапетруа, а меч два клуба посматрао је некадашњи фудбалски репрезентативац Немачке Бастијан Швајнштајгер.

Партизан ће у наредном колу Евролиге, 23. фебруара на свом терену играти против Фенербахчеа, док ће Бајерн гостовати Макабију у Тел Авиву.

Кошаркаши Партизана су боље отворили меч и у петом минуту стекли предност од осам поена (13:5).

Међутим, кошаркаши Бајерна заиграли су ангажованије у финишу прве четвртине, која је завршена резултатом 19:19. На почетку друге четвртине виђена је изједначена игра два тима, али је Партизан првих 20 минута решио у своју корист резултатом 39:33.

Кошаркаши Партизана бриљирали су у другом полувремену, а предност гостију расла је из минута у минут. "Црно-бели" су у 33. минуту повели 67:47. Кошаркаши Бајерна заиграли су ангажованије у финишу меча и на крају су успели само да ублаже пораз.

(Тањуг Фото:Профимедаи)