Кошаркаши Црвене звезде побиједили Сплит у АБА лиги

- Кошаркаши Црвене звезде победили су вечерас у гостима екипу Сплита резултатом 72:63 (19:17, 13:13, 26:14, 14:19) у мечу 13. кола регионалне АБА лиге.

Кошарка 02.01.2023 | 18:21

Најефикаснији у екипи Црвене звезе био је Бен Бентил са 12 скоова, док су Филип Петрушев и Немања Недовић додали по девет. У екипи актуелног шампиона АБА лиге десет играча се уписало у стрелце. У домаћем тиму најбољи је био Луис Саливен са 18 поена.

"Црвено-бели" се тренутно налазе на првом месту на табели АБА лиге са 11 победа и само једним поразом, уз меч мање. Сплит је у доњем делу табеле са четири победе и девет пораза.

Црвена звезда ће у наредном колу АБА лиге гостовати екипи МЗТ-а у Скопљу, док ће Сплит на свом терену дочекати Будућност.

Сплит је боље ушао у утакмицу и на почетку прве четвртине повео 6:2. Уследила је серија кошаркаша Црвене звезде за изједначење у петом минуту, 8:8. Гости су у финишу прве четвртине повели 19:14, али је на крају Звезда први део меча добила 19:17. У другој четвртини виђен је мали број поена, а Црвена звезда је прво полувреме решила у своју корист резултатом 32:30.

Црвена звезда је заиграла ангажованије на почетку треће четвртине, а 24. минуту било је 44:35 за госте. Црвена звезда је у последњи део меча ушли са вођством од 58:44. "Црвено-бели" су у последњој четвртини одржавали високу предност, а кошаркаши Сплита су у финишу меча успели да ублаже пораз. Црвена звезда је на крају славила са 72:63.

(Тањуг Фото: АБА лига/Сплит/Ивица Цавка)