Хрватска освојила треће мјесто на Мудијалу у Катару

У утакмици за треће место на Мундијалу у Катару, славила је селекција Хрватске која је победила Мароко резултатом 2:1.

Фудбал 17.12.2022 | 18:02

Мароканци су апсолутни хит на овом Светском првенству, пошто су направили неколико великих сензација. У Катару су имали веома тежак пут, успели су да направе чудо на мечевима против Шпаније и Португала, да би на крају Француска ипак била непремостива препрека за најлепшу причу Мундијала.

На данашњем мечу, већ у 7. минуту Ватрени су стигли до вођства, када се у стрелце уписао Јошко Гвардиол. Тим Златка Далића направио је сјајну акцију, Перишић је сентрирао а Гвардиол лепим ударцем главом матирао противничког голмана.

Два минута након тога, Мароко је стигао до изједначења. Грешку у одбрани Хрватске искористио је дефанзивац Марока Ашраф Дари и доноси свом тиму изједначење ударцем главом.

После изједначујућег гола, Мароканци су заиграли нешто офанзивније, кренули су у напад, стварали су шансе али су дефанзивци Хрварске били максимало концентрисани, и успевали су да зауставе сваку претњу по њихов гол.

Играо се 42. минут, када је Мислав Оршић свом тиму донео нову предност. Сјајно је шутирао фудбалер Динама из Загреба и погодио супротну страну Боноовог гола. Лопта је погодила стативу и након тога завршила у мрежи.

У другом полувремену, виђена је велика борба на терену. Покушавали су Мароканци да стигну до изједначујућег гола који ће им обезбедити бар продужетке, али у томе нису успели.

У 74. минуту, Мароканци су имали најбољу шансу у других 45 минута. Тада је Зијеш стао сам испред противничког голмана, али је Ливаковић сјајно интервенисао и сачувао свој гол.

Од тада, па до краја меча, Хрвати су контролисали игру на терену, и успешно отклањали сваку потенцијалну опасност испред свог гола.

Ипак, Мароканцима треба скинути капу на свему што су направили на највећој фудбалској смотри на свету. Направили су неколико сензација, играли су феноменалан фудбал и показали како треба да се бори за репрезентативни дрес.

У финалу Мундијала, снаге ће одмерити фудбалери Француске и Аргентине, а тај меч је на програму сутра од 16 сати.