Бразил ће одмјерити снаге са Хрватском у четвртфиналу

Бразил је овом победом заказао дуел са Хрватском у четвртфиналу...

Фудбал 05.12.2022 | 22:06

Фудбалска репрезентација Бразила победила је резултатом 4:1 селекцију Јужне Кореје у осмини финала Светског првентсва.

Одличну игру показао је Бразил на овом мечу, од самог старта су успоставили доминацију и тако су стигли до тријумфа.

Први погодак на мечу постигао Винисијус када је у седмом минуту добио лопту у шеснаестерцу Јужне Кореје и погодио за вођство.

У 13. минуту досуђен је једанаестерац за Бразил због прекршаја над Ришарлисон. Одговорности се латио Нејмар и погодио за 2:0.

Нису се ту зауставили репрезентативци Бразила, а трећи погодак на мечу постигао је Ришарлисон у 29. минуту.

За 4:0 прецизан је био Пакета у 35. минуту, а са овим резултатом екипе су отишле на паузу.

У другом полувремену наставио је Бразил са претња по гол Јужне Кореје, али и противник успео да покаже зубе.

То се исплатило у 75. када је Хо феноменалним шут донео својој репрезентацији утешни гол.

Бразил је овом победом заказао дуел са Хрватском у четвртфиналу која је данас после извођења једанаестераца била боља од селекције Јапана.

(Информер Фото: Тањуг/АП)