Бразил надмоћнији против Србије

Србија није успела да направи чудо против Бразила. Орлови су изгубили од петоструког светског шампиона резултатом 2:0 (0:0) на старту Мундијала у Катару.

Фудбал 24.11.2022 | 20:49

Крај меча!

90+5' - Лакшу повреду доживео је Влаховић, али ће остати на терену до краја меча.

90-2' - Ево ситуације пред голом Бразила, могла је наша селекција да смањи предност. Убацио је са леве стране Тадић, али у казненом простору није успео да конкретније лопту захвати Влаховић.

90' - Играће се седам минута надокнаде времена.

88' - Нова измена у Бразилу - уместо Рафиње на терену је млади Габријел Мартинели.

87' - Још једном покушавају Бразилци, овога пута је запретио са дистанце Родриго, након што је сјајно прошао са леве стране.

84' - Нова измена код Србије, уједно и последња: Уместо Александра Митровића на терену је Немања Максимовић.

83' - Остављају Милинковић-Савића дефанзивци Србије на ветрометини у овим моментима. Поново је скинуо ударац Фреда са дистанце.

82' - Још једном са дистанце покушавају Бразилци, али је овога пута ударац Фреда зауставио Вања Милинковић-Савић.

81' - Пречка је овога пута спасила Србију, Бразил је у опасном налету. Каземиро је шутирао са двадесетак метара од гола, али је лопта остала на оквиру.

80' - Ипак, још једна измена, уместо Нејмара у игри је Ентони.

79- Трећа измена код Бразила - уместо Ришарлисона је на терену Габријел Жесус.

78' - Погађајте, Нејмар је поново на земљи. Још једном се пружа медицинска помоћ нападачу Бразила.

75- Прве измене код Бразила: уместо Пакете је на терену Фред, док је Винисијуса заменио Родриго.

73' - Какав гол Ришарлисона! Невероватан погодак, маказицама нападача Бразила, који шаље Бразил на великих 2:0.

70' - ЈААААОЈ! Каква ситуација пред голом Бразила, након праве гужве у петерцу лопта је у неколико наврата могла да заврши иза леђа Алисона, да би се акција завршила непрецизним ударцем Лазовића са двадесетак метара.

69' - Морамо да кренемо конкретније да играмо у нападу, то је јасно свима, па и Немањи Радоњићу. Пробио је са леве стране фудбалер Херте и изборио корнер, а након ударца из угла непрецизно је шутирао Павловић.

68' - Сјајан потез Николе Миленковића! Изванредно је штопер "орлова" стартовао и спречио Нејмара да упути лаку лопту ка Винисијусу.

66' - Још две измене у Србији: Уместо Лукића и Младеновића на терену су Влаховић и Лазовић. Србија сада игра са два нападача!

62' - Гол. Води Бразил 1:0. Стрелац је Ришарлисон, који је после одбитка након ударца Нејмара погодио за предност свог тима.

60' - Страшан шут Алекса Сандра са преко тридесет метара од гола Србије. Разоран ударац је, на срећу нашег тима, завршио на стативи, остаје 0:0.

58' - Ево нечега конкретног од нашег тима. Са леве стране лопту је убацио Тадић, али је Маркињос избио у корнер и спречио већу опасност.

57' - Две измене у нашем тиму: Уместо Гудеља на терену је Илић, док је уместо Живковића у игру ушао Радоњић.

55' - Још једном је било јако опасно пред нашим голом. Винисијус је послао лопту у Нејмару, који је био у срцу шеснаестерца, али је лопта отишла преко гола.

54' - Андрија Живковић игра изузетно лош меч. Прошао је сада Винисијус још једном, по ко зна који пут, прилично лако нашег винг бека, али на срећу нашег тима конкретније опасности није било.

53' - СТРАХИЊА ПАВЛОВИЋ! Какав старт дефанзивца нашег тима, који је спречио Ришарлисона да уђе у изгледнију прилику.

50' - Имао је слободан ударац из изгледне позиције Нејмар, али је његов шут изблокирао Миленковић.

49' - Ово не делује добро. Након лошег потеза Живковића отворила се контра Бразила, а све је кулминирало жутим картоном Гудеља, који је срушио Нејмара на двадесетак метара од гола.

46' - Огромна шанса за Бразил већ на почетку другог полувремена, али Вања је поново херој! Након грешке наше одбране се у чистој ситуацији нашао Ришарлисон, али је чувар мреже "орлова" поново био добро постављен!

Почело друго полувријеме.

Након првих 45 минута нема голова на стадиону "Лусаил" у Дохи. Тактичка зрелост Пиксија против моћних Бразилаца.