Тријумф кошаркашица Србије - убједљиво савладале Мали!

Кошаркашице Србије забележиле су други тријумф на Светском првенству у Сиднеју, пошто су у четвртом колу групне фазе убедљиво савладале репрезентацију Малија 81:66 (25:25, 18:14, 19:11, 19:18).

Спорт 26.09.2022 | 07:41

Тим Марине Маљковић је уписао важну победу, али је још увек рано говорити о шансама за четвртфинале.

Била је ово утакмица са два лица Србије, нешто лошијим у првом полувремену и много бољим у наставку.

Српски тим је имао предност већим дело прве деонице, али није успевао значајније да се одвоји од упорне афричке екипе.

Мали је сјајно шутирао и тако држао прикључак. Сличан сценарио виђен је и у другој четвртини - Србија поведе, Мали стигне.

Африканке су у једном моменту чак имале и благу предност, али Србија је у финишу полувремена прекренула резултат и отишла на одмор са четири поена вишка 43:39.

У наставку наше девојке су убациле у брзину. Заиграле су са много већом енергијом у одбрани, стекле сигурну предост и након трећег периода игре имале +12. Ногић и Чађо су решетале ривала са дистанце у последњој четвртини, чиме је разлика ишла и до 18 поена предности. Сасвим довољно да Србија уведе меч у мирну завршницу и упише другу победу на Мундобаскету.

Најефикаснија у победи нашег тима била је Саша Чађо са 20 постигнутих поена (6/10 за три поена). Тина Крајишник је забележила дабл-дабл, имала је 17 поена и 12 скокова, Јована Ногић је постигла 13 поена, а Ивон Андерсон 12.

У пораженом тиму истакла се Сика Коне са 13 постигнутих поена.

Србија у уторак од 9:30 игра последњи меч у групној фази, ривал је Француска.