Митровић разбио Шведску - меч одлуке у Норвешкој

Фудбалска репрезентација Србије победила је Шведску резултатом 4:1 у 5. колу Лиге нација.

Фудбал 24.09.2022 | 22:45

Ово пето коло је за Србију резултатски било мање-више небитно, јер упркос тријумфу мора да се победи Норвешка у Ослу у последњем колу.

Био је то последњи меч Србије на домаћем терену пред почетак Светског првенства у Катару у новембру и "Орлови" су преокретом дошли до победе.

Нешто спорији почетак меча обележила је боља игра репрезентације Србије и велика шанса коју је Живковић пропустио у 14. минуту, када је пребацио гол на аситенцију Тадића.

Већ у следећем нападу уследила је казна. Кулушевски је креирао веома опасан напад Швеђана, повукао лопту и асистирао Клесону коју успева да матира Вању Милинковића-Савића за вођство Шведске.

Ипак, гости су предност задржали непуна три минута, пошто је толико било потребно Србији за одговор. Живковић је одлично центрирао и погодио Александра Митровића који тресе мрежу Шведске за брз одговор и изједначење Србије, 1:1.

Низали су се опасни напади, две огромне прилике Србије су пропале, да бисмо од негде 30. до 45. минута имали затишје пред буру, коју је поново покренуо Александар Митровић.

Почела је надокнада времена, Тадић извео корнер и погодио Митровића право у главу који је матирао Олсена по други пут и донео преокрет и вођство Србији од 2:1 и миран наставак сусрета на стадиону Рајко Митић.