Француска чека Србију или Италију у четвртфиналу ЕП

Кошаркаши Француске савладали су данас у Берлину Турску са 87:86 (ПО ЧЕТВРТИНАМА 18:11, 25:24, 6:22, 28:20 - 10:9) после продужетка у осмини финала Евробаскета и у четвртфиналу ће играти против победника меча између Србије и Италије, који је на програму сутра у 18.00, такође у Берлину.

Свијет 10.09.2022 | 14:47

Четвртфинални дуел између Француске и бољег из дуела Србија - Италија на програму је 14. септембра.

Французи су од почетка меча па до средине треће четвртине контролисали игру и резултат у уводном мечу осмине финала и имали чак и 16 поена предности у првом полувремену.

Међутим, Турска је завршила трећу деоницу серијом 19-0 и повела са 57:49, али су се Французи консолидовали у последњој деоници и закуцавањем Рудија Гобера на две секунде до краја меча увели дуел у продужетке.

У додатних пет минута Француска је била боља са 10:9 и постала први четвртфиналиста Евробаскета.

(Тањуг/ фото: ФИБА)