Звезда без Лиге шампиона, Павков срушио снове

Фудбалери Црвене звезде нису успели да се пласирају у Лигу шампиона, пошто су вечерас у реванш мечу плеј-офа ремизирали против Макабија из Хаифе 2:2.

Фудбал 23.08.2022 | 23:04

У првом мечу било је 3:2 за Израелце.

Пред пуним трибинама "Маракане" црвено-бели су водили 2:0 головима Александра Пешића у 27. и Мирка Иванића у 43. минуту, имали резултат за пролаз, а онда је уследио "потоп".

У последњем минуту првог полувремена гости су добили ВАР пенал након играња руком Славољуба Срнића, али је Милан Борјан одбранио ударац Долефа Хазизе.

Ипак, после одбијене лопте кардинално је погрешио Гелор Канга, што је искористио Данијел Сундгрен и поготком са скоро 30 метара смањио резултат.

У наставку су оба тима играла опрезније и када се чинило да меч иде у продужетке "много пута Звездин јунак" Милан Павков неспретном реакцијом постигао је аутогол у 90. минута и елитно такмичење је и трећу годину заредом остало сан за изабранике Дејана Станковића.

Макаби ће у Лигу шампиона, а Звезда опет у Лигу Европе.