Кошаркаши Србије срушили Њемачку и освојили Суперкуп

Мушка кошаркашка репрезентација Србије освојила је вечерас Суперкуп пријатељског карактера у Хамбургу пошто је у финалу убедљиво савладала селекцију домаћина Немачку са 83:56 (24:13, 14:18, 27:10, 18:15).

Кошарка 20.08.2022 | 20:17

Симултанку са ривалом, док утакмица резултатски није решена након три четвртине, играо је најбољи кошаркаш Србије Никола Јокић који је меч завршио са 22 поена.

Пратили су га Василије Мицић са 14 поена и Никола Милутинов са 13 поена.

У селекцији Немачке истакао се Андреас Обст са 12 поена.

Екипа селектора Светислава Пешића наговестила је тријумф отворивши утакмицу серијом 8:0 и од почетка до краја меча контролисала је игру и резултат у Хамбургу, а ривал ниједном није успео да приђе ближе од три поена заостатка.

Србија је меч сломила у трећој деоници коју је решила у своју корист са 27:10, а почетком последње четвртине стекла је максималних 29 поена предности.

У утакмици за треће место на турниру у Немачкој селекција Италије савладала је раније данас Чешку са 96:80.

Кошаркашку репрезентацију Србије сада очекују мечеви квалификација за Светско првенство против Грчке у Београду (25. август) и на гостовању Турској у Истанбулу (28. август).

Након тога следи Евробаскет од 1. до 18. септембра на ком ће "орлови" играти у Д групи у Прагу са домаћином Чешком, Холандијом, Финском, Израелом и Пољском.