Кошаркаши Меге побиједили Звезду, изборили мајсторицу

- Кошаркаши Меге победили су данас на свом терену екипу Црвене звезде са 77:70 (12:22, 14:16, 28:15, 23:17), у другом мечу полуфинала плеј-офа Суперлиге Србије, и изједначили на 1:1 у серији.

Кошарка 12.06.2022 | 14:50

Најефикаснији у победничком тиму био је Самсон Руженцев са 23 поена, док је Матеј Рудан убацио 18.

У пораженој екипи најбољи је био Лука Митровић са 16 поена, док је Огњен Добрић додао 15.

Црвена звезда је била бољи ривал у првом полувремену, а гости су у појединим тренуцима имали и 15 поена предности. Звезда је првих 20 минута решила у своју корист резултатом 38:26.

Домаћи кошаркаши су се у разиграли у трећој четвртини. Мега је у последњу четвртину ушла с вођством 54:53. Црвено-бели су почетком последње четвртине поново стигли до предности, али је Мега у финишу преокренула резултат и заслужено је успела да стигне до победе.

Финалиста Суперлиге Србије биће одлучен у мајсторици, која је на програму у уторак у дворани "Александар Николић".

Пласман у финале изборио је ФМП, пошто је Партизан одустао од такмичења. Финална серија игра се на три победе.

(Тањуг Фото: Старспорт)