И даље неслагања око инвестиција у Бањалуци
На Колегијуму Скупштине града Бањалука није постигнут договор око одржавања посебне сједнице у току ове седмице. Настављају се неслагања око инвестиција у Пословну зону „Рамићи“.
Република Српска 28.03.2022 | 16:49
Скупштинска већина као главне аргументе одбијања расправе о Пословној зони „Рамићи“ наводи могућност неиздавања еколошке дозволе од стране надлежног министарства, те ниску продајну цијену хале.
„Доведемо себе у ситуацију да ресорно министарство не изда такву дозволу и да се нађемо у једној пат позицији од пет година, гдје нити тај господин или компанија не могу продати то предузеће, са друге стране не могу радити, а ми смо продали имовину Града за милион и по марака. Та хала, па то има милион и по марака жељеза вриједности“, каже Младен Илић, предсједник Скупштине града Бањалука.
Станивуковић одговара да је вриједност хале већ процијењена почетком године и да она износи 5.9 милиона марака, али да је спуштање цијене хале условљено запошљавањем већег броја радника.
„Ако испоштујете услове да запослите 50 или 100 или 150 или преко 300 радника, на сваких 50 радника, отприлике неких 10 одсто се одбија од цијене. То је била идеја која је стављена у јавни позив. То ради цијели свијет. Најбољи и најочигледнији је примјер Србије, гдје су људи давали земљиште и чак субвенционисали радна мјеста да довуку инвеститора и онда имате много радних мјеста. Циљ Бањалуке није ни челик ни празна хала, циљ Града Бањалуке су нова радна мјеста“, поручује Станивуковић.
Спорна су била и именовања појединих људи у управне одборе пет јавних установа, на које Станивуковић не пристаје.
„Не дам људи да ветеринар води Дом здравља. Не могу нам ветеринари лијечити и стоку и псе и кућне љубимце и људе. Не може ветеринар бити у Управном одбору Дома здравља. Не може“, одлучан је Станивуковић.
„Имамо овдје некакве тезе које се провлаче, а то је да постоје људи који нису адекватни за ту позицију и тако нешто можда може бити и случај. Оно што је битно је да ми због једног човјека, ако уопште то нешто постоји, кочимо и остала четири предузећа“, одговара Илић.
На састанку Колегијума разговарло се и о стању у Дому „Рада Врањешевић“, а усаглашено је да ресорна одјељења затраже више информација од надлежних институција, те да се та тачка поново размотри на сљедећем састанку.
(БН/А.Глувић Фото:БН)
Коментари / 5
Оставите коментарКо
28.03.2022 16:08Ко је ветеринар скупштинске већине како се зове кога предлажу у управни одбор Дома здравља?!
ОДГОВОРИТЕПера
28.03.2022 16:08Ради ова господа КАКО ИМ СЕ НАРЕДИ!!!! ПОЛАКО СВЕМУ ДОЂЕ КРАЈ!!!
ОДГОВОРИТЕXXXЛ
29.03.2022 02:33Чесмари, кад се креће на градску скупшину? Шта се крије од јавности? Хоћемо и ми да учествујемо!
Борац
28.03.2022 16:11Илиц мора дјајица слусати а од града плату прима.
ОДГОВОРИТЕГРУЈО
28.03.2022 17:57Па помакните границу Општине Лакташи до пута Бањалука Приједор на дијелу Рамића. Ето рјешења,а свакако ће све ово једног дана ђаво однијети
ОДГОВОРИТЕ