Србија савладала Луксембург, у уторак противник Ирска

Фудбалери Србије побиједили су Луксембург 4:1 (2:0) у Београду у квалификацијама за Мундијал у Катару.

Фудбал 04.09.2021 | 21:08

На стадиону "Рајко Митић", ако изумемо четири минута у финишу, није било дилеме ко ће победити – "Орлови".

За тако нешто се побринуо, ко други, него Александар Митровић са два гола.

У распону од 14 минута, средином првог дела, два пута се уписао у стрелце, и чинило се да неће бити драме. Тиме је је поправио рекорд као најбољи стрелац икада наше репрезентације на 43. поготка.

Уједно, девет минута пре краја је после његовог ударца и одбитка голмана Шено убацио лопту у сопствену мрежу, чиме је "поништио" погодак резервисте Оливијеа Тилија и четвороминутну неизвесност.

До краја је тријумф потврдио штопер Никола Миленковић, у шестом минуту надокнаде.

Екипа Драгана Стојковића Пиксија је тако преузела од Португала врх А квалификационе групе, са 10 бодова, колико има наш ривал, али и бољом разликом за један гол, 11:6 наспрам 8:4.

Изабраници Драгана Стојковића Пиксија је од првог минута кренула силовито, најозбиљније схватила ривала, и кидисала на гол гостију све док их није "отворила".

Све до 22. минута Луксембуржани нису успевали да изађу из свог казненог простора, а онда је пустио магију Сергеј Милинковић-Савић.

Сјајни пасом разбио је комплетну одбрану ривала и "спојио" са голом Митровића, који није пропустио такав зицер.

"Орлови" су настављали да "газе", Костић је пробијао и из још једног у низу идеално је центрирао на главу Митровићу за 2:0 мало више од пола сата.

До краја полувремена све је било идеално, изузев једне ситуације у којој је у последњим секундама чист гол спречио Страхиња Павловић.

Наставак је донео лежернију игру "Орлова", што су гости покушали да искористе и врате се у игру.

Резервиста Тили је испалио "бомбу" 13 минута пре краја, али је уследио брз одговор.

Радоњић је центрирао, Митровић скочио главом, а голманом одбитак Шено убацио у сопствену мрежу. Том приликом се Митровић сударио са једним чуваром и повредио јагодичну кост.

До краја је Србија дала још један гол преко Миленковића, на другу асистенцију Костића.

Србија је направила лепу увертиру за пут у Даблин, где нас чека Ирска, која је тек освојила први бод и то против Азербејџана на свом терену – 1:1.

"Орловима" ће тамо тријумф бити императив како би наставила трку са Португалом за катарску визу...

(Б92 Фото: Срдјан Стевановиц/Старспорт)