Албански званичник: Горане Бреговићу, добродошао

Генерални директор друмског саобраћаја у Тирани Бљенди Гонџе назвао је примитивним реакције које долазе са Косова и из Албаније, у вези са најавом наступа српског музичара Горана Бреговиц́а на фестивалу пива у Корчи, преноси Репортер.

Регион 07.08.2021 | 12:01
Албански званичник: Горане Бреговићу, добродошао

Гонџе је, поздрављајуц́и српског певача, упитао “колико је дуго био злочин бити Словен?”.

„Зашто је злочин бити Словен?! Зашто дочекујемо милион словенских туриста? Зашто осуђујемо Хитлера? Да ли нам је дозвољена ова хистерија и треба ли да ц́утимо? НЕ! Национално-покрајинска олуја против Горана Бреговиц́а, према порталима, нема везе са уметношц́у или поносом, а још мање са цивилизацијом.

„Вероватно долази од ‘ре-вв-олуционарне’ упале услед успеха иницијативе ‘Отворени Балкан’, политичко-економског макро-пројекта отвореног Балкана?“, наводи Гонџе, преноси Косово-онлине.

Позив упућен Бреговићу на 15. Фестивал пива у Корчи, од 18. до 22. августа, изазвао је реакције многих пјевача и јавних личности са Косова, неки су чак отказали учешће на Фестивалу попут репера “Цапитал Т.

Замјеница градоначелника Корче Бениља Терова изјавила је да је музичар Горан Бреговић потврдио наступ на Фестивалу пива у том албанском граду посљедњег дана, 22. августа, преноси косовски портал Економија онлине.

Она је додала је да су пјевачи са Косова отказали учешће на Фестивалу због пријетњи, како су навели, националистичких група, пренио је Косово онлине.

Терова је потврдила за приштинску Газету експрес да општина Корча не намјерава да откаже Бреговићево учешће на Фестивалу.

“Не постоји политички приступ учешћу пјевача рођеног у Сарајеву, част нам је да наступи и колико ми знамо, а у праву смо, никада се није позиционирао ни против Албанаца ни против Косовара”, рекла је Терова.

Коментаришући Бреговићеву пјесму “Калашњиков” која је, како се наводи, српским паравојним формацијама послужила као инспирација за чињење злочина на Косову, Терова је рекла да је она настала много прије рата.

“Пјесма ’Калашњиков’ је вјероватно била кориштена, али ју је Бреговић написао много прије рата, тако да Бреговића не повлачимо са Фестивала пива”, рекла је Терова.

(БН)

Коментари / 16

Оставите коментар
Name

Предатор

07.08.2021 10:31

У повратку понеси коју фласу скендербега , одавно га нисам пио

ОДГОВОРИТЕ
Name

Хе Хе

07.08.2021 11:07

Албанци имају кратко памћење као и Срби. Заборавили су да су Бреговић и Бијело Дугме почетком осамдесетих на свом албуму имали пјесму на Албанском језику.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ники

07.08.2021 11:10

Одустају они који се не смије појавити пред музицарем какав је Брега. Оправдано. Брега је измислио музику за такве сицусне музицаре. Свака част организатору на избору И цврстом стави. Срећно

ОДГОВОРИТЕ
Name

Деблокада

07.08.2021 12:45

Ови функционери имају карактер и ово је један примјер разумног дјеловања представника јавне институције. Да би били такви, морају бити образовани и постени и да их нико не дрзи у дзепу због криминала и корупције. Политизирање свега и свацега је јос у моди код "вецине"

ОДГОВОРИТЕ
Name

Тлутен беху гати.

07.08.2021 12:53

Рока мандолине... Албанци када чују те пјесме биће им идол. Горан је ожењен Бошњакињом и воли Сарајево.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Сwиссерб

07.08.2021 13:15

Дуго це им требати да се придрузе европској цивилизавији

ОДГОВОРИТЕ
Name

Рајвоса

07.08.2021 13:31

Откад је Брега српски музичар? Отац му је Хрват, мајка Српкиња а ожењен је Бишњакињом. Ако је Брега ишта, онда је персонификација Босне.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Хе Хе

07.08.2021 14:25

Није он никакав музичар, ради се о нај обичнијем плагијатору. Он чује нечију пјесму, мало је препакује, дода мало Ромских фазона и ми му се дивимо. Када исто то свирају Роми, ми их отјерамо, јер превише лупају и галаме, а када исто то свира Брега, е то је онда савршена музика и поезија.

Name

Римц

08.08.2021 16:52

Е свака ти цаст, као да си мене питао ста мислим о њему. Плагијатор цист

Name

Ре Римц

08.08.2021 19:06

Па што други тако не плагирају... И знате ли разлику између плагијата , коришћења народних музичких мотива и музичког утицаја других аутора? Слично и у осталим гранама умјетности.

Name

Босанац

07.08.2021 14:22

Бреговиц није Српски музицар,он је козмополита који се бави послом који воли и врхунски ради. Само на Балкану се овако броје крвна зрнца,зато и јесмо примитвци.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Краљица Марго

07.08.2021 14:27

Кад год процитам Горан Бреговиц, не могу а да се не сјетим сјајне пјесме Офре Хазе "Ело хи".

ОДГОВОРИТЕ
Name

Рајвоса

07.08.2021 18:19

Оригинално написано за албум Бијелог Дугмета, пјесма " те ноћи кад умрем кад ме је буде", фантастично отпјевана од Алена Исламовића хттпс://yоуту.бе/гН0ФсХкСАпQ

Name

Паметњаковиц

07.08.2021 18:34

Ви писете српски пјевац, ја тврдим прије свега босански. Јос он у Сарајеву има стан, а има и нас пасос. И да му не би Босне не би се никад ни прославио, тако молим вас немојте да нам нас понос умањујете...

ОДГОВОРИТЕ
Name

Питајте Горана

08.08.2021 19:08

је ли Србин или Босанац?

Name

Ре

09.08.2021 04:01

И србин и босанац сто да не. Једино миле негира да је босанац бице да је марсовац